Aliexpress siparişi nasıl iptal edilir?

aliExpress_large

Adım adım sipariş iptalini sizlere anlatacağım…

Bildiğiniz üzere aliexpress.com gerçekten bazı ürünleri avantajlı ki bunları alıyoruz. Bu aralar dolar kuru da oldukça yükseldi. Ama bir ürün gördünüz aldınız. Satın alma işleminden sonrada neden bunu 40 gün bekleyeyim 5 tl daha fazla verir Türkiye’den de alırım dediniz ve siparişinizi iptal etmek istediniz.

İptal konusu malesef biraz sıkıntılı. Çünkü gitti gidiyordaki gibi satıcı onayı ile sipariş iptal edilebiliyor. Siz iptal et butonunu tıklasanız da o durum satıcıya iletiliyor. Ayrıca size satıcı mesaj atacaktır. Türkçe değil ingilizce cevaplamalısınız. Mesajlaşmaların hepsi ingilizce olmalı. Satıcı iptal etmez ürünü size kargolarsa 1 hafta sonra uyuşmazlık vererek onunla uğraşabilirsiniz.

Tabi böyle bir uyuz satıcıyla karşılaşmamak için güven değerinin %93’ten aşağıya olmamasına önem gösterin. Ben %80’e indim baya sıkıntı yaşadım.

Şimdi gelelim iptal işlemine. Türkçe kullanıyorsanız Aliexpressim yada Siparişlerim linkinden sipariş sayfasına giriniz. İngilizce kullanıyorsanız my orders linkinden sipariş listenizi görebilirsiniz. Bu sayfada sizin tüm siparişleriniz listelenecektir.

 

İptal etmek istediğiniz siparişinizin yanında “Cancel Order” yazacak yada türkçe kullanıyorsanız “Siparişi İptal Etmek” yazacaktır.

cancelorder Aliexpress siparişi nasıl iptal edilir?

Cancel Order butonunu tıkladıktan sonra sizden onay isteyecek.

cancel_order_help Aliexpress siparişi nasıl iptal edilir?

 

Siz “Request Order Cancelation” butonunu tıkladıktan sonra iptal sebebini seçeceksiniz. Makuldür o listedeki sebeplerin hepsi. Kargo uzun sürdüden ziyade başka ürün aldım seçeneğini seçerseniz daha iyi olacaktır.

 

Seçim yaptınız. Formu gönderin. “Submit” butonunu tıklayın. Satıcıya hemen bu gönderi gidecektir. 1 hafta içinde satıcı ilgilenmezse sipariş iptal olacaktır.

Bu iptal talebini sipariş izleme sayfasından yine iptal edebilirsiniz.

Not: İptalden sonra geri ödeme işlemi 2-3 haftayı bulmaktadır. Aliexpress geri ödemeyi erken yapmaktadır anca banka prosedürleri vs. 2-3 haftayı bulmaktadır.

iptalsonuc Aliexpress siparişi nasıl iptal edilir?

İptal edilmiş örnek siparişimiz. Bu ekranı gördükten sonra paramız kartımıda anlattığım gibi 2 hafta içinde yatacaktır.

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

 • aliexpress sipariş iptal etme
 • aliexpress siparişi iptal etme
 • aliexpress iptal edilen sipariş para iadesi
 • aliexpress siparişi iptal ettim param geri gelmedi
 • aliexpress geri ödeme
 • aliexpress tamamlanan sipariş silme
 • aliexpress iptal etme
 • aliexpress te sipariş iptali
 • aliexpress sipariş nasıl iptal edilir
 • aliexpress sipariş iptal ettim param gelmedi

136 thoughts on “Aliexpress siparişi nasıl iptal edilir?

 1. Ürün alıp 5dk sonra iptal ettim. Tamamlanmış ürünlerde görünüyor uzerinden 1 ay 20 iş günüde geçti para iadem hala neden yapılmadı. Ne yapmam gerekiyor lütfen bir cevap alabilirmiyim

  1. ürünü alıp 5 dk sonra iptal etmek istedim. siparişlerde bile gözükmüyor ancak parası çekildi hesabımdan.hiçbir yere de ulaşamıyorum

 2. Beş para etmez parayı çekerken hop iade ederken yok 25 gün oldu iade işlemi halen yapılmadı 5 para etmez aliexpres

 3. Sipariş ten 5 dakika sonra iptal ettim sipariş detayında fund processing yazıyor yukarıdaki yazinizda yanlış anlamadıysam satıcı onay vermesi gerekiyor demiştiniz satıcının onay verdiğini nasıl anlıyoruz?

  1. Merhaba ben de ilk defa şipariş verdim yanlış kolyeyi sipariş verdiğim için diğer sebeplerden dolayı diye iptal ettim
   parayı hemen çekmiş
   neden paranın yatırılması bu kadar uzun sürüyor okuduğum yorumlara bakılırsa
   ben sürekli hesap hareketlerimi mi kontrol edeceğim yatıp yatmadı mı diye

 4. ORDER NO:78775146028021
  I CANT SEE MY ORDER ON PAGE ! I WANT TO CANCEL THIS ORDER … TRYING TO CANCEL IT FOR 2 DAYS!!!! HELP ME

 5. ALİEXSPRES DEN ÜRÜN SATIN ALDIM SANAL PARA KARTIMIZDAN PARA YÜKLEDİK ALDIGIMIZ ÜRÜNÜN FİYATI YÜKESLİNCE KARTIMIZDAKİ PARA YETERSİZ GELDİ PARA SUANDA PROVİZYONDA GÖRÜNÜYOR BANKAYI ARADIGIMIZDA REFERANS NUMARASI VERDİ AMA ALİEXSPRESE SORDUGUMUZ ZAMAN PARANIN BİZDE OLMADIGINI SÖYLÜYORLAR HEM ÜRÜNÜ SATIN ALAMDIM HEMDE PARAMAZI HALA PROVIZYONDA BEKLİYOR VE HESABIMA YATMIYOR BANKA BİZLİK BİŞYİN OLADIGINI SÖYLÜYOR ALİEXSPRES BİZLİK BİŞY OLMADIGINI SÖYLÜYOR BU KONUYLA İLGİ BİLGİ ALA BİLİRMYİM YARDIMCIOLURSANIZ SEVİNİRİM

 6. ben aliexpressten siparişimi verdikten sonra bankadan ödeme beklerken iptal ettim ödeme yapılmışmıdır acaba? odenmişse geri iadesi olur mu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir