İçeriğe geç

Aliexpress ürün takibi ve onay

Ürünü satın aldınız artık takip ve onay süresi başlıyor.

“my order” bölümüne girdiniz.
burada yaptğınız siparişleri ve “status” kısmında durumunun ne olduğu yazıyor. Ödemeyi yaptıktan sonra ilk 10 ile 24 saat  arası “Your Payment is Being Verified” yazısını görürsünüz. ödemenin onaylanma süresidir. Banka onayı verir ve işlem başlar.

Sonra “Awaiting Shipment” yazar buda satıcının ürünü postalama süresi içinde olduğunu gösterir. bu süreç içerisinde eğer siparişten vazgeçmek isterseniz satıcıda kabul ederse sipariş iptali mümkündür (Cancel order seçeneği ile iptal talebi satıcıya bildirilebilir).

Satıcı ürünü postalayıp bilgileri sisteme girdiğinde Goods Awaiting Acceptance yazar. artık bundan sonra ürünü beklemeye başlarsınız.

Asıl iş bundan sonra başlar ürün gelmeyebilir. kusurlu olabilir. süresinde gelmeyebilir.
bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak detayına girelim.

“My orders” kısmından “status” bölümünden “View Detail” tıkladığınızda yeni pencerede ürün siparişi ile ilgili detaylara ulaşırsınız.
Reminder kısmında ürünün otomatik olarak onaylanması için kalan süreyi görürsünüz. bu bölüm çok önemlidir. eğer bu süre içinde işlem yapılmazsa ücret satıcıya aktarılmış olur.

Posta gecikti yada elinize ulaştı ama test edeceksiniz süre de 7-10 gün arası kaldı hemen aşağıda bulunan Request to extend Purchase Protection tıklayarak isteğiniz gün sayısını yazarak ek süre talep edersiniz ve satıcı 2 gün içinde isteğinize cevap verir.
eğer vermezse o zaman en az 3 gün önce mutlaka “open dispute (anlaşmazlık)” açın. dispute süresi 5 gündür. 5 günde cevap satıcı onaylarsa yada hiç cevap vermezse iade alırsınız.
Eğer satıcı iadeye yanaşmazsa 5 günlük süre bitiminde konuya aliexpress karar verir.
Nasıl anlaşmazlık açılır konunun devamında mevcut.

Yada ürünle ilgili sıkıntı var yine aynen dispute yapacaksınız.
başıma gelmedi ama bazı uyanık satıcılar başka takip numarasını sisteme girip. sistemde de ürün teslim edildi gösterip göndermedikleri ürünün parasını almaya çalışabilir dikkat etmek lazım.
ulusal postalarda takipte bir sıkıntı olmuyor china post, hongkong post, singapore post gibi ama ucuz olduğu için birçok satıcı özel posta firmalarını tercih ediyor. takip numarası bazısında var bazısında Türkiye gümrüğüne girene kadar takip edilebiliyor.
Ulusal posta hizmetlerinin (China post, Singapore post, Hong Kong Post v.b.) takipli takipsiz bütün postaları elinize ulaşır. Özel şirketlerle gönderilen ve takibi bu sayfalardan yapılabilen postaların gelmediği de oluyor dikkat edin.

posta takip bilgilerini görmek için
bulunduğunuz sayfada yani my Aliexpress> my orders (http://trade.aliexpress.com/orderList.htm) kısmında siparişinizin karşısında view detail yazan bölümü açın.

Sayfada orta bölümde “Logistics Information” kısmına bakarsanız
International Shipping Company: hangi posta şirketinden gönderim yaptığı
Tracking Number: sorgu numarası
Remarks: açıklamalar (bu kısımda bazen postanın sorgu sayfası yada posta ile ilgili bilgilendirme yazabilir)
Details: postanın durumunu takip eden kısım, yada buradaki posta sorgulama sayfası linklerinden kontrol edebilirsiniz postanın durumunu. genelde iki link görünür gönderici posta servisi takip sayfası ve varış posta takip sayfası (ptt)

Anlattıklarımdan hariç alışverişle ilgili farklı sıkıntılar yaşanabilir. Takipli ulusal postalarınız sisteme girdikten birkaç gün sonra
http://www.17track.net linkinden UPU click here to track worldwide postal carrier shipment yazan yara yere tıklayarak
http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta-yd_yeniweb.php adresinden kontrol edilebilir.
Türkiye gümrük girişi olduktan sonra en detaylı takip https://www.turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip adresinden takip edilebilir. Postanızın her hareketini bu ekrandan görebilirsiniz.
atıyorum yanlış ürün gönderdi satıcı ürün iadesi isteyip doğru ürünü gönderiyorum deme hakkına sahiptir. ürün iadesinde ücret alıcıya ait olur. genelde ucuz ürünlerde rastlanmaz böyle sorunlara pahalı ürünlerde olabilir.
yanlış ürün gönderdi satıcının tam iade yapmak istemeyebilir eğer işinize yarayacak bir ürünse makul şekilde kısmi iade isteyebilirsiniz.
Takipsiz ucuz postalarda elinize ulaşmama sorunu sıkça olur nedeni sanırım PTT takipsiz postaları pek önemsemiyor.
aynı satıcıdan iki ürün aldım farklı illerde iki adrese. posta takipsiz postaydı. biri teslim edildi diğer şehirdeki teslim edilmedi buradanda şehirden PTT farkı belli oluyor.
BURAYA DİKKAT
ws shipping  http://ws-shipping.com//chain//search_shippinginfo.shtml 
17post service  http://www.17postservice.com/
114track  http://www.114track.com
wedo express http://www.wedoexpress.com/
hong kong express post http://www.hongkongexpresspost.com/
cnz express  http://www.cnzexpress.com/
faspeed http://www.faspeed.com/
post air mail/http://www.postairmail.com/
lipu-exp.com http://www.lipu-exp.com/track.php
china post e-tracking  http://www.chinapostetracking.com/chain/search_shippinginfo.shtml
(bazıları araştırma sonucu eklenmiştir)

Bu sitelerin ortak özelliği varolmayan (fake) posta şirketleridir burada yazan işlemler kullanıcı yada sistem tarafından otomatik yazılıyor. 
Verdiğiniz siparişte posta size ulaşmış gibi göstermek için kullanılıyorlar. ürünü almadığınızı söylüyorsunuz fakat satıcı ürün teslim aldınız diyerek diretebilir. Asıl hedef sipariş takibi yapmayan, acemi kullanıcılar çünkü sistem süre bitiminde otomatik onay verecek ve ulaşmayan sipariş için paranız satıcıya aktarılacak. 

Ama genelde amaç satıcılar farklı posta firması ile gönderip, sisteme bu tip kodları girebiliyorlar ve ürün elinize başka firma aracılığı ile ulaşıyor. 
Bunu yapmaktaki amaçlarını tam bilmiyorum fakat uzun sürede gelecek postaları bu yolla kısa sürede teslim bölgesine varmış görünmesini istediklerinden olabilir, iade talep ettiğinizde sizin bölgenize ulaşmış sizde bir sorun olduğunu söyleyerek oyalayıp zaman kazanmaya çalışıyorlar.
Yada ucuz posta gönderilerindeki sadece sayılardan oluşan kodlar takip edilemiyor, bu durumu aşmak için takipli posta görünümlü bu sahte posta verilerini kullanıyorlar.
Eğer satıcı güvenilir ise ürün elinize biraz geçde olsa ulaşır. Ama siz yinede bunlardan kod girilirse ve satıcıya güvenmiyorsanız dispute açarak No tracking information seçip sahte takip kodu olduğunu bildirip iade isteyin.

Yada başıma gelen şekliyle satıcı ws shipping ile kod girdi fake olduğunu yazdım, satıcı bekleyin gelecek diye ısrar etti. gerçektende elime ulaştı tabiki böyle bir posta şirketi yok “takipsiz olarak china post” ile göndermiş paket üzerini iyice inceledim takip no yoktu. başka bir posta ise sahte kod ile elime hiç ulaşmadı iade aldım.

Kısaca şöyle durumda olabiliyor satıcı ucuz olsun diye takipsiz posta ile gönderiyor ama sistemin aktif olması için takip kodu gerektiğinden sisteme bu iki sisteden sahte takip kodu koyuyor.

Ayrıca Yanwen Post http://track.yw56.com.cn/en-US/ sitesindeki takip numaraları chinapost ile gönderilen ucuz gönderilerdir fakat sayfasındaki sorgulamalar kurgusal gerçek değil, yani postalar elinize ulaşır büyük ihtimalle ama sayfadaki tarihlere güvenmeyin , iki ayı bile bulabilir elinize ulaşması. “Free ShippingtoTurkey via China Post Ordinary Small Packet Plus” yazan ürünlerde bu gönderi şeklini kullanıyorlar dikkat edin alırken.

Takip numarasız, yada takip numaralı ama elinize ulaşmayan postalarda dispute(anlaşmazlık) açarak iade isteyebilirsiniz.
Posta gecikti ama takip numarasına göre Türkiye’ ye giriş yaptı iptal etme şansınız var ama ek süre isteyip biraz daha beklemekte fayda var. yada çirkefleşip gelmedi postam süre doldu iade et paramı da diyebilirsiniz.
iade de iki tip iade şekli var birincisi tam iade.
ikincisi ise kısmi iade. kısmi iade şu şekilde işinize yarar. ürün birkaç parçadan oluşuyordu bir parça arızalı çıktı o parça fiyatını iade istersiniz.
Yada  atıyorum ürün olarak 1100 mA batarya istediniz 900 mA geldi 5 vereceğime 2 vereyim diyebilirsiniz, tabiki yanlış ürün durumunda tam iade isteme hakkınızda var.
Dispute açtığınız aliexpress ve satıcı sizden iddianızı kanıtlamanız isteyebilir.
yanlış ürün,arıza,kırık dökük yada ürünün hiç gelmemesi gibi. bu durumda resim veya video ekleme yada ürün takip numarasından ürünü teslim almadığınızı göstermeniz gerekebilir.
güvenilir satıcılarda iade ile ilgili problem yaşamazsınız genelde ama aklınızda olsun yinede.
para iade süresi 10 gündür. 10 günde gelmezse aliexpress e mesaj atın. iade ile ilgili işlemleride financial kısmından takip edebilirsiniz.

ürün geldi eğer ürün hemen anlaşılır ise onayı verebilirsiniz yada hiç ilişmezsiniz otomatik onay süresi gelince onaylanır.
bence hemen onay vermeyin ürünü kullanın, kullandıkça sıkıntı çıkabilecek ürünse bu süreyi değerlendirebilirsiniz.
bazen ürün çabuk deforme olabiliyor o durumlarda filan işe yarar.
ve tabiki işlem onaylandıktan sonra en büyük konunuz olan yorum hakkınız olacak. yorumların başkalarının almasınıda sağlayacağı için durumunu özetleseniz iyi olur sizden sonra alacaklara.

Dispute (anlaşmazlık) Nasıl Açılır.
Ürünü Teslim almadıysanız işlem basittir.

My AliExpress > Order List > Order Detail yada özetle işlemleri takip ettiğiniz sayfadan “open dispute” linkine tıklayın.
1.To start the dispute process, please tell us your problem:(uyuşmazlık açmak için sorunu anlatın diyor kısaca aşağıda soruları cevaplayarak)
*Did you receive your goods (ürünü teslim aldınız mı)
no
seçtiğinizde yeni seçenekler eklenecek
Select your problem from the options below:
Logistics tracking problem (paket takip sorunları)
Purchase Protection is running out, but package is still in transit (paket yolda fakat söz verilen süre doluyor seçeneği ürün takip numarası çalışıp hala paket teslim almayanların seçeği seçenek).
Package was returned to seller by shipping company (paket geri iade edildi yine takip numarasından genelde gümrükte takılan işlemlerde kullanılabilir)
No tracking information ( takip numarası çalışmıyor yada görüntülenemiyor seçeneği takipsiz posta gönderilerinde kullanılır, yada sahte gönderileri anlamak için.)
Customs problem
Customs is holding the package (gümrük sorunları,paket gümrükte takıldı, bekletiliyor durumları)
Other
Package sent to a wrong address (yanlış adrese gönderi)

2.Please tell us your solution:
Order Total: US $ xx (US $ 3.59 Product Price and US $ 0.00 Shipping Fee) (Paket teslim alınmadı seçtiyseniz otomatik olarak tam iade seçeneği açılır ve seçili durumda gelir.)
*Your Refund Request: (eğer ürünü teslim aldığınızı seçtiyseniz iki seçenek gelir tam iade yada kısmi iade)
Full refund (tam iade)
You can ask a refund as high as:US $ 3.59
*Please write your request detail: (isteğinizin detaylarını yazınız kısmı) buraya tarzanca birşeyler yazsanızda yeterlidir teslim alınmayan ürünlerde https://translate.google.com.tr/ imdadınıza yetişi hiç ingilizce yoksa.
“please refund” yeter basitçe
add attachments kısmı kanıt yüklemek isterseniz lazımdır teslim alınmayan ürünlerde zorunluluk yoktur. ürün teslim alınmadığı için en fazla takip kodunun çalışmadığı web sayfası resmi eklenebilir zaten.
Submit ile onayla gönder.
5 gün süre içinde satıcı cevaplamak zorundadır cevaplamazsa sistem otomatik olarak onaylar.
Eğer onay vermez ise sorun çözümü aliexpress e kalır.

Eğer ürünü teslim aldınız ama sorunlu çıktı ise aşağıdaki gibi yaparsınız.

Teslim alınan fakat sorun çıkan üründe nasıl dispute açılır?

My AliExpress > Order List > Order Detail yada My AliExpress > My Orders > satın aldığınız ürününün yanında open dispute linkine tıklayın.karşınıza gelen View Detail yazan işlemleri takip ettiğiniz sayfadan “open dispute” linkine tıklayın.

1.To start the dispute process, please tell us your problemuyuşmazlık açmak için sorunu anlatın diyor kısaca aşağıda soruları cevaplayarak)
*Did you receive your goods (ürünü teslim aldınız mı)
Yes
seçtiğinizde yeni seçenekler eklenecek
*Select your problem from the options below: (seçeneklerden birini seçin)
Item not as described (kısmen kusurlu ürünler)
Different in material,color, size, design, functionality, etc. (eğer ürün sipariş sayfasında belirtilenden farklı ise bu seçeneği seçin. rengi, tipi, genel özellikleri,eksikli yada tamamen yanlış ürün v.b.)
Does not work properly (ürün çalışması problemli yada beklenilen isteği karşılayamıyorsa ise bu seçeneği tıklayın)
Poor quality (kötü kalite ürünlerde bu seçeneği seçin)
Counterfeit product (sahte ürün ise bu seçeneği seçin)

Quantity shortage (gelen ürünün sayısı ile ilgili sorun varsa buradan seçim yapın)
The amount you received is less than you ordered (istenilenden az sayıda gönderi için bu seçeneği seçin örnek 3 ürün istediniz 2 geldi gibi)
The package you received is empty (paket tamamen boş çıktı ise bu seçenek)
Damage (hasarlı ürün)
Product or packaging is damaged/broken (ürün hasarlı kırık v.b durum var ise bu seçeneği seçin)
Logistics problems (nakliye ile ilgili problemler)
Package sent by incorrect logistics method (yanlış nakliye ile gelen paket seçeneği pekte kullanacağınız bir seçenek değildir. belki istisnası kargoyla istediniz posta ile geldi yada posta ile istediniz kargoyla geldi gümrükte sıkıntı oldu ücret ödemek zorunda kaldınız gibi bir şey olabilir.)
Other
Item had no problems, but I’d like to return anyway, buyer pays the return shipping (üründe hiçbir problem yok ama iade etmek istiyorsanız bu seçeneği nakliye ücreti size ait olmak koşulu ile seçebilirsiniz, pekte işe yarar bir seçenek değil.)

Yukarıdaki seçeneklerden birini seçtiniz aşağıda ise

2.Please tell us your solution:
Order Total: US $ xx (US $ 1.00 Product Price and US $ 0.00 Shipping Fee) (toplam yaptığınız ödeme ve nakliye yöntemi)
*Your Refund Request:
Full refund (tam ödeme iade)
Partial refund-amount requested: USD $ (kısmi ödeme iade, eğer gelen ürün işinize yarayacaksa bu seçenek iyidir örnek 10 dolarlık ürün aldınız rengi farklı çıktı 5 dolar iade isteyin sonuçta renk ürünü kullanmanıza engel olmaz, yada 5 tane ürün gelecekken 4 geldi bir ürününün fiyatını iade isteyin, yada 3 ürün geldi biri arızalı çıktı bir ürün fiyatı iadesi gibi.) ne kadar iade istediğinizi kutucuğa yazın.
*Do you want to ship the goods back You may have to pay the shipping fee(s)) (ürünü geri gönderecekmisiniz, burada ürünü bedeline göre karar verilebilir geri göndermek astarı yüzünden pahalıya gelecek ucuz bir ürünse hayır (no) seçin. Yok ben göndereyim ürün pahalı bedeline katlanırım derseniz yes seçin.

*Please write your request detail: (isteğinizin detaylarını yazınız kısmı) buraya sorununuzu kısaca yazın
https://translate.google.com.tr imdadınıza yetişir hiç ingilizce yoksa.

add attachments kısmı kanıt yüklemek kullanılır teslim alınan ürünlerde zorunludur.
iki şekilde kanıt yüklenebilir fotoğraf yada video olarak. ürünün sorununu fotoğraflayın kırık, ezik, eksik, yanlış ürün v.b.
yada çalışması ile ilgili problem varsa video güzel olur.
dosya boyutu 2 megabayttan fazla ise farklı bir yere yükleyin. altta size mediafire sitesine yükleyebilirsiniz diye öneri sunuyor isterseniz başka bir yere de yükleyebilirsiniz. yüklediğiniz dosyanın linkini sorununuzu yazdığınız kısmın altına yapıştırın. ama ilginç bir detay böyle yapsanızda illa birde add attachment kısmınada dosya eklemenizi istiyor bazen bu durumda da bir foto ekleyiverin 2mB dan küçük olsun boyutu.
Submit ile onayla gönder.
5 gün süre içinde satıcı cevaplamak zorundadır cevaplamazsa sistem otomatik olarak onaylar.
eğer onay vermez ise sorun çözümü aliexpress e kalır.
teslim alınmamış ürünlerde her zaman haklı çıkarsınız fakat teslim alınmış üründe bu değişebilir. aliexpress size istediğinizden farklı seçeneklerde sunabilir. ürünü geri gönderin yada tam iade isteginize kısmi iade verelim gibi.
bu yüzden kanıtınıza dikkat edin. genelde iyi puanlı satıcılar kendilerinden kaynaklı bir kusurları varsa sorun çıkartmazlar (tabi bu durum ucuz ürünlerde geçerli pahalı ürünlerde sorun çıkma ihtimali çoktur).

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

 • aliexpress takip
 • aliexpress sipariş takibi
 • aliexpress ürün takibi
 • aliexpress ürün takip
 • aliexpress alinan siparisi onayla
 • aliexpress siparis onayi

28 Yorum

 1. ebru ebru

  Slm, ali ekspress den 52 $ lik makyaj malzemesi aldim.close order oldu.bankama baktığımda ücreti kesmemis peki bu durum open olabilirmi urunlerimi alabilirmiyim? Çünkü o sirada indirimliydi ürünler simdi 2 kati olmuş. Saticiya sordugumda aliekspresden kaynakli dedi.

  View Comment
 2. Kübra Kübra

  No tracking infomation kısmına tıklayamıyorum bazı siparişlerimde. Dispute da açamıyorum haliyle. Süreleri ise dolmak üzere. 1 aydır da haber alamıyorum. Ne yapmalıyım ?

  View Comment
  • AliExpress Türkiye AliExpress Türkiye

   Cancel order ya da open dispute secenegi yok oyle mi?

   View Comment
 3. buse buse

  Takip numaram bu RM404434808CN
  Siparis no 71791299006404

  Saticiya takip edemiyorum gizukmuyor diyorum ama bana yazdigi bu

  dear friend,we not send the order to you ,so the track number not tracked
  and we can send the order to you now ? if you agree send ,you can track the item after few days ,is ok for you ?

  Ceviri yaptigimda sevgili arkadaşım, biz sizin için sipariş göndermek değil, bu yüzden parça numarası izlenmeyen ve biz şimdi size sipariş gönderebilirsiniz? Gönderdiğiniz kabul ediyorsanız, size birkaç gün sonra öğeyi izleyebilirsiniz, sizin için Tamam mı?
  Ben bisey anliyamadim teles yaptigim icin lutfen bana yorum yaparmisiniz ne yapabilirim

  View Comment
 4. ayfer polat ayfer polat

  yılbaşından önce sipariş vermiştim çin yeni yılı nedeniyle sipariş gecikir dediler şubat ayı oldu bekleniyor teslimat ibaresi var ama halen elime ulaşan birsey olmadı ne yapmam lazoö

  View Comment
 5. aliexpress.helper@gmail.com aliexpress.helper@gmail.com

  Ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz? Gmail hesabınız varsa isimde mailim yazıyor ulaşın, hangouts üzerinden daha hızlı yardımcı olmaya çalışayım.

  View Comment
 6. Gökhan Gökhan

  $108 lık bir ürün sipariş ettim.nakliyesiyle birlikte $225,15 a geldi türkiye ye. ürün ü teslim aldım fakat arızalı. geri bildirim oluşturdum satıcı cevap verdi.ürünü geri göndermemi istedi. nakliye ücretinide karşılarsanız olur dedim . anlaşmazlığı geri gönderme olarak değiştirdim. fakat satıcıya ücreti gönderin ürününüzü göndereyim dediğimde. cevap alamadım tekrar anlaşmazlığı değiştirdim. satınalma süresi kısalıyor ne gibi bir sorunla karşılaşabilirim ürünü göndermek istemiyorum artık. direk aliexpres i hakem tayin etmemiz mümkünmüdür.

  View Comment
 7. GÖKHAN SÜZGÜN GÖKHAN SÜZGÜN

  RB689451210CN Nolu order nolu siparişim tam 1 ay oldu(25.02.2016)Sipariş verildi ve 03.03.2016 malzeme gönderildi görünüyor halen nerde olduğu ve ya durumu gözükmüyor

  View Comment
 8. Hocam merhaba.Bende bi ürün aldım aliexpressten hazırlanma aşamasında benim tablete uygun olmadığını anladım.Adama yazdım yollama bana uygun değil diye.Adam inadına yolladı.Şimdi takipsiz olsa umursamam dispute açar geçerim,fakat takipli gelecek.Ben şimdi bunu almasam kapıya gelene almıyorum falan desem durum ne olur?Takipli mi yolluyolar geri yollasam,Disputum kabul olurmu?

  View Comment
  • Dispute açarak iade talebinde bulunun tek yapılabilecek şey bu. Mesajların ekran alıntısını disputeye ekleyin. Sonuç lehinize olabilir.

   View Comment
 9. bahar bahar

  aldığım ürün henüz elime ulaşmadan ürün koruma süresindeyken, sitede fiyatı yükselirse ben hangi fiyat üzerinde ödeme yapmış oluyorum ?

  View Comment
 10. sanem sanem

  merhaba dün sipariş verdim ilk kez siparişim ilk ödeme bekletilen siparişler kısmındaydı sonra sevkiyat beklenen siparişlere geçti sonra ordan iki tanesi onay bekleyenlere geçti diğeri 3ü hala orda duruyor asıl sorum ben onay bekleyen ürünlerdeki 2 taneyi onayladım geri bildirim kısmına geçti yanlış mı yaptım cevap verirseniz sevinirim

  View Comment
 11. Merhaba 03285386282 Nolu kargomun takibini yapamıyorum nerede olduğuna bakabilir misiniz?

  View Comment
 12. saliha saliha

  merhaba satıcı eşyayı terk etmiş ne yapmalıyım paramı nasıl alacağım başka anlaşmazlık açtığım bir üründe sevk return beklniyor diyor bu ne demek

  View Comment
 13. Sevil Sevil

  Ali express den 2 yıl önce toptan alışveriş yaptım ürünler 1 ay sonra geldi fakat eksikti türk bir muhatap bulamadığım için hakkımı arayamadım yok mu arayıp konuşabileceğimizi bir türk muhatap

  View Comment
 14. aytac yıldırım aytac yıldırım

  merhaba,(Item received by shipper in shenzhen) bu nedemek oluyor acaba ?

  View Comment
 15. Gülşah Gülşah

  Mrb ali express ten alışveriş yapmak istiyorum ama güvenemiyorum ciddi anlamda tavsiye edilecek bir sitemidir.?

  View Comment
 16. adnan adnan

  ürün aliexpress kargo takibinde türkiye ye bırakıldı diye çıkıyor 2 ay dolmak üzere elime ulaşmadı verdikleri kargo takip no sunu ptt kargo sorgulamada arattım hiç birşey çıkmıyor ben bu ürünü türkiyede nasıl bulacam veya nerede bulacam ne şekilde yardımcı olurmusunuz.

  View Comment
 17. orhan ünel orhan ünel

  merhaba 2 Kasım 2016 tarihinde sipariş vermiştim ama gelmedi çook uzun bir süre oldu ama ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz

  Orijinal Ülkeden Ayrılmak Diye bir yazı çıkıyor ama gelmedi bir türlü

  View Comment
  • Zeynal Zeynal

   Bende 2 aralıkta sipariş verdim hala gelmedi 6 aralıkta orjinal ülkeden ayrıldı başka da bişey yok yardımcı olur musunuz

   View Comment
 18. Nilay Nilay

  İyi gunler. Ben bir gün arayla iki siparis verdim. Fakat ilk verdigim siparis sitedeki siparisler kisminda gorunmuyor. Sadece mail geldi. Satici kargoya vermis urunu.Mail de onaylamak yada sure uzatmak vs gibi islemler icin linkler var ama linkler tiklayinca bu sayfaya erisemezsiniz diyor. Yani ne iptal edebiliyorum ne sure uzatabiliyorum siparis ulassa onaylama da yapamayacagim. Urun elime ulasirsa onaylayamiyorum otamik olarak saticiya ucret gider mi yada gelmezse yine hicbir islem yapamiyorum siparis sitede gorunmedigi icin saticiyla iletisimede gecemedim ne yapmaliyim?

  View Comment
 19. Emrah Emrah

  Merhaba. üye olmadan alışveriş yaptım ama kargo takibi yapamiyorum acaba takibi nasıl yapabilirim ?

  View Comment
  • Nur Nur

   Ya aynen bende öğrenebildiysen benide bilgilendirri misin

   View Comment
 20. Onur Onur

  Merhaba 19 nisanda sipariş vermiştim fakat bugün gönderi takibi kısmında [8] Sipment cancelled yazıyor sebebini bilen varmı ne yapmam gerekiyor lütfen birisi yardımcı olsun

  View Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: