Aliexpress’te para iadesi

OZEL

Merhaba arkadaşlar bu yazımda aliexpress’te iadesini gerçeklestirdiğiniz yada iptal ettiğiniz veyahut da  uyuşmazlık sonucu iadesini hakettiğiniz siparişinizin geri ödeme sürecini anlatıyorum.

Öncelikle ben bir telefon kılıfı aldım. Aynı gün iptal ettirdim bu siparişimi ancak doğal olarak kredi kartımdan ücreti kesildi. 7-10 gün içinde kredi kartıma paranın geri yatacağı sitede yazıyordu.

Bugün yardım sayfasındaki iade kısmını inceledim. Ve visa/mastercard için 10-15 iş günü yazıyordu bu da demek oluyor ki 3 hafta mühlet veriyoruz. Ancak aliexpresste şu uyarı da var “eğer para hesabınıza geçmez ise bankanızla görüşün” diyor. Bu da demek oluyor ki topu bankanıza atıyorum…

2 haftada kartıma geri iade olarak ödeme yansıdı.

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

 • aliexpress para iadesi
 • aliexpress para iadesi kaç gün
 • aliexpress para iadesi nasıl alınır
 • aliexpress iade
 • aliexpress para iade
 • aliexpress gelmeyen ürün para iadesi
 • aliexpress para iadesi gelmedi
 • ali ekspres para iadesi
 • aliexpress ücret iadesi
 • aliexpress para iadesi yapmıyor

46 thoughts on “Aliexpress’te para iadesi

 1. Sabah aldığım ürünü az önce iade etmiş bulunmaktayım. Fakat satıcı gün boyunca offline idi. Resing LTD. İade ettim ama paramı almak istiyorum ihtiyacım var. Ne zaman gelir?

 2. Aliexpres den usb bellek aldım ve 60 gün içinde elime ulaşacağını söyledi satıcı ve bende iade işlemini iptal ettim ve 60 gün geçtikten sonra elime ulaşmadı ne yapmam lazım

 3. dün 42 dolarlık bi alışveriş yaptım fakat daha sonra iptal ettim şuan durumda finished yazıyor karttan para çekilmiş diyor paramı ne zman iade ederler üatüne yatma gibi bir şey olabilir mi?

 4. 08.12.2016 tarihinde ürün odeme yaptım sonra 2 gün sonra iptal ettim 13.12.2016 satıcı iptali kabul etti aradan 25 gün geçmesine rağmen param elime geçmedi müşteri hizmetleri ile görüştüm 16.12.2016 para iadesi gerçekleşti bankanıza görüşün dendi Garanti bankasını aradım böyle bir para iadesi gerçekleşmedi yazıldı.
  Şimdi 100$ benim paramın üstüne kim yattı GARANTİ BANKASİ mı yoksa ALİEXPRES mi.
  Yardımm

  1. ersin kardes aynı durumdan bende müzdaripim benim 40 gün oldu ne gelen var ne gıden uctu paramız galba 5 kurus fazla verıp burdan almak vardı ya ders olsun bize

 5. Elektronik sigara siparis ettim ve gümrükten döndü tartısma actım para iadesini vericekler kabul ettim yaptıkları teklifi 4 gün oldu hala gelmedi para iadesi ne zaman gelir ? Bide aldıgımız kartamı para iadesi gelicek ?

 6. Merhabalar ben bi ürün sipariş ettim aliexpressten 60 gün geçti ürün gelmedi ben de dispute açıp para iadesi aldım 6-7 gün sonra ürün geldi şimdi dispute den aldığım para helal midir ?

  1. Degil tabi o nasıl soru öle, ermeni misin rum mu?

   müslümansan shöyle: Aynısını aynı kisiden satın al ve satıcıya de ki gomderme kargo, alıralmaz da onayla.

 7. merhaba 37 gün önce toplamda 45 dolarlık ürün aldım closed oldu geri ödeme hala yapılmadı. Aynı gün başka ürünler de aldım onlar kapanmadı güvenlik sebeplerinden dolayı bu işlem kapandı. Aliexpress para çekilmedi banka ile görüşün diyor. Banka da para çekilmiş gözüküyor geri ödeme yapılmadı diyor. Bu durumda ne yapmalıyım?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir