İçeriğe geç

11.11 Kampanyası ile ilgili geciken ürünler hakkında duyuru

2 Ocak 2016 günü aliexpress.com’daki hesabıma giriş yaptığımda, siparişlerim sayfasında aliexpress.com’un duyurusunu gördüm. İlk kez bu duyuru yayınlandığı için şaşırmıştım.

Aliexpress.com’da artık satıcıların ve posta servislerinin kendisini yıpratmış olduğunu anlamışkı geciken ürünler için uyuşmazlık açınız şeklinde duyuru yapmıştı. Mobilden girdiğim için bu duyuruyu sitemize kopyalayamadım. Bugün ise bu duyuruya ulaşamadım.

Sürekli soru cevaplarında ve blog yazılarında bahsettiğim gibi bizim alışveriş yapmadan önce bir araştırma yapmamız lazım. İlk önce China Air Mail ile kayıtlı kargo ile yollanan ürünleri işaretlemeli ardından da satıcı güvenilirliğine ve feedback alanına bakmamız gerekmektedir. Ardından da ürünü satın aldığımızda kargo takip kodundan kargomuzu sipariş sayfamızdan da koruma süremize bakmamız gerekmektedir. Bazı arkadaşlar 1 sene geçmiş ve sitemizde yorum yapıyor. 1 sene geçmiş Çin’den ne bekliyorsun kendi ülkende bile 1 aydan sonra gelecek üründen hayır bekleme. Samimi şekilde burada misafirlerimiz ve biz yorumlarda bulunuyoruz.

Yurt dışından alışveriş yaparken eğer alibaba.com’dan toplu alım yapmayacaksanız orada da dolandırıcılar var bunu da belirtelim, aliexpressten alışveriş yaparken 75 EURO yani gümrük limitimizi geçecek ürünler almamaya çalışalım, satıcı güvenliğine ve kargo tipine önem gösterelim.

Sipariş iptali, uyuşmazlık gibi yöntemler dışında bankanızı arayarak da ödeme itirazı yapabilirsiniz. Ama bu son aşama olmalıdır. Banka gerekli araştırmayı yapmadan size para iadesi yapmayacaktır.

Uyuşmazlık sistemi: https://aliexpressturk.com/aliexpress-alisveris-rehberi/aliexpresste-siparisiniz-icin-uyusmazlik-nasil-verilir.html

Aliexpress Şikayet Sayfası: https://aliexpressturk.com/aliexpress-blogu/aliexpress-sikayet-sayfasi.html

Ürün kargolanmadıysa sipariş iptali: https://aliexpressturk.com/aliexpress-alisveris-rehberi/aliexpress-siparisi-nasil-iptal-edilir.html

 

Tek Yorum

  1. Guest Guest

    Duyuru için: Your goods might come a bit later than usual. This is because the logistics companies and customs are processing a large amount of parcels due to the 11.11 Global Shopping Festival and the upcoming holiday season. We’d like to have your patience to wait for the goods instead of open a dispute immediately. You can click ‘open dispute’ before Purchase Protection deadline. Please go to order page view all the details.

    View Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: