Aliexpress Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

ptt

Merhabalar yukarıdaki resimde de görüldüğü üzere siparişinizi oluşturup ödemenizi yaptıktan sonra oluşturduğunuz sipariş bir gün içinde onaylanacaktır. Satıcıların siparişinizi işleme alıp kargoya vermesi ile birlikte Tracking Number alanında kargo takip numarası görünecektir. Details sütununda da satıcı kargo firmasıyla ilgili kargo takip linki vermektedir. 5 gün-1 hafta içerisinde kodlar çalışmaktadır. Hemen paniğe kapılmayın.

kargo-takip-kodu Aliexpress Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Ücretsiz kargo siparişli ürünler posta olarak ptt ile size gönderilmektedir. PTT’den size ait tracking kod ile şu adresten sorgulama yapabilirsiniz:

http://gonderitakip.ptt.gov.tr 

 

China Post Registered Air Mail, China post air parsel, China Post Ordinary Small Packet,Seller’s Shipping Method yöntemi/firması ile gönderilen tüm kargolar/mektuplar PTT ile size aktarılacaktır.

Ücretsiz ya da düşük ücretli kargo şirketlerinin beyanı 15-21 gün şeklinde olsa da bu süreler 60 günü bulabilmektedir. Bu nedenle koruma sürenize dikkat etmeli, ürün elinize koruma sürenizin bitimine birkaç gün kala gelmezse “Uyuşmazlık(Dispute)” açmalısınız.  Süreyi abartıyorsun şeklinde yorum yazan arkadaşlar var. Ben geçen sene de 16 günde paketime kavuştum; ancak bu aralar benim paketlerim de arkadaşlarımın paketleri de 1 aydan erken gelmiyor. 

Bu konuyla ilgili yorumlarla sorunuzu iletebilirsiniz.

SİTEMİZDEN KARGONUZU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

PTT dışında tracking siteleri:

http://www.17postservice.com

http://intmail.183.com.cn/icc-itemstatusen.jjsp

http://track-chinapost.com

http://www.faspeed.com/

http://www.track-trace.com/post

http://track.yw56.com.cn/en-US/

http://www.17track.net/tr (En popüler ve en iyi sonuçlar için bu)

http://aliexpresskargotakip.xyz/ (Yeni sitemize bir çok firmanın sorgulama formu entegre edildi.)

Sipariş takip sayfasında yer alan tracking kodu ve verilen web sitesinde kodunuz çalışmıyorsa satıcıya mesaj atarak tracking kodunu güncelletiniz.

 

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

 • sellers shipping method
 • china post ordinary small packet plus
 • seller shipping method
 • seller\s shipping method
 • sellers shipping method takip
 • aliexpress kargo takip ptt
 • aliexpress kargo takip nasıl yapılır
 • aliexpress kargo takip etme
 • sellers shipping method kargo takip
 • aliexpress hangi kargo

491 thoughts on “Aliexpress Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

 1. merhaba bende aliexpress ten ürün aldım. 30 kasımda postalanmıs türkiyeye. takip numarası SYBAB27917272. GLOBAL.COMDA PTT TAKİP NUMARASI YOK. ne yapmalıyım.

 2. Aliexpress ten Haziran 2016 da bir sipariş verdim 45 günde geldi, geldi de sanki bir işe yaradı; ürün kırık geldi, para iadesi için uğraştım durdum.
  Ekim sonunda farklı yeni bir sipariş daha verdim. Bekle ki gelsin. 67 gün geçmiş üzerinden hala kargo yok ortada. Satıcıya soruyorum, gönderdik diyor, inanmaktan başka çare de yok. 30 gün daha süre istedi ben de verdim. Bu sipariş de gelecek de göreceğiz vs. Kırık gelmese bari. Ama ders oldu bana Aliexpress mi, bir daha ASLA. 5-10TL pahalıya Türkiye den bir satıcıdan al kafan rahat olsun.

 3. http //www.omnigeo.cz bir ürün sipariş ettim parasını ödedim ama kargo takip numarası vermedi. bana yardımcı olursanız sevinirim

 4. RL275805722CN takip numarası iki ay oldu sipariş vereli hala taşıma halinde görünüyor koruma süresini uzattım enson para iadesi istedim gelen mesajda paranız iade edilecek ürün gelirse hediyemiz olsun böyle bir saçmalıkla karşılaştım

 5. S000007228234 ve LP00066472519237 iki ürün aldım takip numaraları bu yardımcı olur musunuz?

  1. Merhaba Cansu http://global.cainiao.com. Siteden LP00066472519237 nolu yu takip ede bilirsiniz Türkiye girdinde ürün türkiye için o siteden i bitane daha barkod numarası site vericek onuda Türkiye içinde ne durumda oldunu ptt sorgulamaya yazarak gogle takibini salaya bilirsin.

   Diyer barkod kayıtsınsız talbini saglıyamasın san sa biraz kalmış gelmiyo bilir

   İyi günler.

 6. MERHABALAR 28-12-2016 DA VERDİĞİM SİPARİŞİMİN TAKİP NUMARASINI TEMİN EDEMİYORUM ÜRÜNÜN NERDE OLDUĞU HAKKINDA BİLGİDE ALAMIYORUM YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir