Gümrük vergilendirmesini iptal edebilir miyim?

Ömer Hamza Öner :”Merhaba ben yine balık malzemesi aldım 71 $ değerinde bu ürüne gümrük vergisi isteniyor normalde 75€ üzeri gönderide isteniyordu bu vergiyi iptal etme şansım var mı yardımcı olur musunuz teşekkür ederim.


 

Merhabalar,

Sorunuzdan anlaşıldığı üzere ürününüze Gümrük Muhafaza Memurları el koymuşlar ve vergilendirme istiyorlar. El konulan ürünün vergisini iptal ettirmeniz mümkün değildir.

Muhafaza memurları $100 veya 200 TL her ne olursa olsun bunlarla ilgili sınıra bakmazlar (Gümrük Müdürlüğü web sitesinde 75 Euro yazıyor ancak bu sınıra pek dikkat edilmiyor.) . Aldığınız ürün 70$ tutarında olabilir. Ama balık malzemesi derken çok sayıda almış olabilirsiniz. Memurlar bu alışverişin ticari amaçlı olduğunu düşünmüş olabilirler. Yurt dışından alışverişte bu tür malzemelerden çok göze batan alışveriş alanı elektronik eşyalardır. Ben yurt dışından sadece bir adet araba parçası getirttim gümrüğe takılmadı. Ama size ait pakette bir sürü malzeme varsa memurlar bunu ticari olarak gördüyseler vergilendirmek istemişlerdir.

Bu işler biraz da şansa kalıyor. Bu ürün fazla vergi ödeyeceğinizi düşünmüyorum. Dilerseniz aliexpress.com üzerinde uyuşmazlık verebilirsiniz, tabi koruma süreniz dolmadıysa.

Geçmiş olsun.

İyi Günler.

 

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

 • aliexpress gümrük vergisi
 • \*@aliexpress com\
 • aliexpress gümrük parası
 • ALİEXPRESS GÜMRÜK VERGİ
 • ali express vergi ve harclar
 • aliexpress türkiye gümrük
 • türkiye gümrük aliexpress
 • aliexpress vergi hesaplama
 • aliexpress gümrük vergisi olmadan türkiyede satış yeri varmı
 • aliexpress ten 42 $ ödeyip bir ürün aldım gümrük vergisi ödemem gerekirmi gerekirse nasıl öderim

6 thoughts on “Gümrük vergilendirmesini iptal edebilir miyim?

 1. Ücretsiz kargoyla ev adresime 200 dolarlık sipor ayakkabı getirtsem cin postla takılmadan gelirmi talkılırsa nekadar öderim

  1. Takılma olasılığı çok yüksek 15$’lık ayakkabı bile bu aralar takılıyor. Gümrük vergisini nasıl hesaplanıyor henüz çözmüş değiliz 😀

 2. merhaba sitenizden 40 $ lık ayakkabı aldım ümrüğe takılmış 77 tl vergi istiyorlar kargo kapıma geldi almadım kredi kart ekstremi ve sitenizin ayakkabıyı aldığıma dair çıktısını aldım ve ptt ye gidip şikayetimi açıyorum inşallah iptal ettirebilirim

 3. Merhaba Aliexpress den topu 20 dolardan olmak üzere toplam 10 top toplamda 200 dolarlık duvar kağıdı sipariş vereceğim, bana yansıyacak gümrük vergisini nasıl hesaplayacağım?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir