Kargo takip kodum yanlış

Damla “Merhaba, Benim de bir alışverişim başında harf olmayan barkod numarasıyla gönderide. Başında harf olmayan takip numarası PTT dağıtımında değilmiş! Acaba,bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Bu tür takip numaralarını Türkiye de kim dağıtıyor? Numara:33045211971 Bir de bir ürünüme yanlış takip numarası vermişler Bursa da teslim edilmiş ben Bursa da değilim!Ptt paket ismini söyledi ben değilim!Aynı numarayı iki müşteriye yanlışlıkla yazmışlar dendi. Firmaya da ulaşamıyorum,ürün gelir mi sizce ? Yardım ederseniz çok sevinirim. [IKI ÜRÜN DE 06/05/2015 de sipariş verildi ve onaylandı. İşlem süresi ve gönderi süresi 35 günü buluyor yazılana göre?Ama aynı kriterlerde birçok siparişim aynı anda onaylandı ve gönderildi;elime de ulaştı.Bu ikisi niye böyle oldu anlamadım?özellikle yanlış görünen barkod numarası (başkasına ait olan) ? ] Iyi çalışmalar…

Merhabalar,

Öncelikle diğer yazılarımda da belirttiğim üzere harf icermeyen kargo takipleri için Aliexpress.com’daki sipariş sayfasındaki tracking kodunun bulunduğu alanın yanında yer alan details bölümünden kargo takibi için link verilmiş olabilir oradan sorgulama yapabilirsiniz. Harf içermeyen kargo takip kodlarıyla ilgili bir diğer unsur ise gönderinin mektup olarak düzenlenmesi. Bunun amacı kargo ücretini ucuza getirmek.

Aliexpress’te ufak ve ucuz ürünlerin çoğu mektup olarak gönderiliyor.

Ürün elinize gelebilir, e-postamıza attığınız bilgilere bakıldığında koruma süreniz de dolmuş, satıcı ile de sağlıklı iletişim kuramıyorsunuz. Bu tür durumlarda geç kalmadan uyuşmazlık vermek gerekiyor.

Umarım ürününüz gelir.

Geçmiş olsun.

İyi Günler.

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

 • aliexpress takip numarası
 • aliexpress barkod numarası
 • aliexpress kargo takip numarası yanlış
 • aliexpress barkod numarası nerede
 • aliexpress barkod numarası öğrenme
 • aliexpress track kodu
 • aliexpress takip gecersiz numara diyor neden
 • sefamerve onay mesajı nasıl atılır
 • aliexpress barkod nerde
 • aliexpres kargo takip numarasi alma

33 thoughts on “Kargo takip kodum yanlış

 1. Merhaba ben adresimi ingilizce yazdim il ve posta kodu dogru yazili fakat mahalle ile cadde ismim ingilizce yazili
  Mesela: zafer caddesi ni
  Victory street
  Diye yazdim bi sorun olurmu ?
  Ptt dagitim yapmadan once nasil ulasabilirim ?
  Hangi ptt şubesinde onu nasil ogrenicem?

  1. Sorun olur. İngilizce karaktar ama Türkçe olacak.

   Zafer Caddesi problem oluşturmaz. Adresin kala kısmı mesele Istanbul Avcilar Sukrubey Mah. gibi yazmalıydınız.

 2. Merhaba kolay gelsin. Galiba aynı sorun bende de var.03462144442 böyle bir numara var ve takip edemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

 3. aliexpress ten sipariş verdim kargo takip no: RS673410612NL ama ben istanbuldayım kargo adanada başka bir adrese verilmiş. ptt den sorguladım sanırım çindeki firma yanlış barkod no dagıtıyor çok fazla şikayet var dediler. dogru olan barkod numarama nasıl ulaşabilirim?

  1. takip numarası başaka kişi adına çıkıyor ne yapmam lazım. bilgisi olan söylesin o kargo benim olabilirmi ihtimal var mı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir