Kartınızı AliPay’a kaydetmeyin ve AliPay ile ödeme yapmayın.

Son günlerde AliPay ile ilgili çift çekim, fazla çekim, hiç para çekmeme gibi şikayetler oluyor. Açıkçası BKM Express gibi sağlıklı değil AliPay… Kartınızı kaydetmenizi önermem. Ama bugünki alışverişimde dikkatimi gerçekten çeken noktalar vardı. Onları sizlerle paylaşmak istedim.

alipaytuzak Kartınızı AliPay'a kaydetmeyin ve AliPay ile ödeme yapmayın.

Öncelikle bu görüntü. Ben AliPay’a karşı olduğum için bu ödeme ekranındaki ilk tuzak olarak yorumlanabilir. Kredi kartı bilgilerimi girerken, AliPay’e kaydet alanındaki tick otomatik seçiliydi. Yani kartımı AliPay’e kaydedecekti. Ödemeyi yaptık…

alipaytuzak2 Kartınızı AliPay'a kaydetmeyin ve AliPay ile ödeme yapmayın.

İkinci tuzağımız ise ödemenin onaylandığını belirten sayfada… Kart bilgilerimizi kaydetmeden. Sağ üstte yer alan “Back to AliExpress” butonunu ya da AliExpress tıklayınız. Kartınızı eğer kaydettiyseniz AliPay’in web sitesine giriş yapıp Manage Cards kısmından kartınızı kaldırabilirsiniz.

 

ALİPAY ile ilgili kart silme işlemini anlatan yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

 • alipay
 • alipay nedir
 • alipay türkiye
 • aliexpress sanal kart ödeme nasıl
 • aliexpresste alipay
 • aliexpress kart kaydetme
 • alipay kartım kayıtlı mı
 • alipay kredi kartı nasıl eklenir
 • aliexpress alipay
 • alipay şifre

41 thoughts on “Kartınızı AliPay’a kaydetmeyin ve AliPay ile ödeme yapmayın.

 1. Evet arkadaşlar sanal kart konusunda katılıyorum. Fakat geçen gün bende uzun süredir kullanmama rağmen başıma tatsız bir durum geldi 2.500 tl lik bir çekim yapmışlar ama sanal kart limiti sıfır başarısız oldu dikkatli olmakda fayda var

   1. Bir çok bankanin sanal kart özelliği var, internet bankacılığı kullanıyorsan oraya girip kredi kartına bağlı yapabilirsiniz.

 2. AliExpress ten kısmı geri ödeme yapılacak , ödeme için satıcı paypal istedi Türkiye de olmadığını söyledim. Alipay istedi , direkt karta yüklenemiyor mu ? Sanal kart kullanımıyorum

  1. paranız satıcıya aktarılmadıysa aliexpres kartınıza ödeme yapabilir. eğer paranız satıcıya aktarılmış ise ödeme yapamıyorlar. cünkü havale masrafları çok fazla. onun yerine satıcıya mesaj atıp başka bir ürün alıyorsununuz. ödemesini yapmıyorsunuz. tekrar satıcıya yeni sipariş bilgilerinizi mesajla bildiriyosunuz. satıcı size ödeyeceği parayı yeni siparişin fiyatından indirim olarak işliyor. şiparişinizde indirim yapıldıktan sonra kalan kısım görünüyor.sizde o miktar kadar ödeme yapıp işlemi tamamlıyorsunuz.

 3. merhaba arkadaşlar. belki alakasız bir gönderi altına yorum yapıyorumdur. çok fazla bir bilgim yok. ancak yardımınıza ihtiyacım var. iki buçuk ay önce bir sipariş vermiştim fakat çok uzun sürdüğü için disput açtım (süre bitmeden). fakat buna rağmen anlaşmazlık sonuçlanmış sanırım. ücreti 10 gün içinde onaylamaz isem satıcı hesabına parayı aktaracaklar. ancak ortada ne kargo var ne de takip bilgisi var. çok sinirliyim. ne yapmam gerekiyor. mail üzerinden birisi cvp yazabilirse çok sevinirim. zira buraya nasıl girdim. bi daha bu sayfayı nasıl bulurum bilemiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir