Kartınızı AliPay’a kaydetmeyin ve AliPay ile ödeme yapmayın.

Son günlerde AliPay ile ilgili çift çekim, fazla çekim, hiç para çekmeme gibi şikayetler oluyor. Açıkçası BKM Express gibi sağlıklı değil AliPay… Kartınızı kaydetmenizi önermem. Ama bugünki alışverişimde dikkatimi gerçekten çeken noktalar vardı. Onları sizlerle paylaşmak istedim.

alipaytuzak Kartınızı AliPay'a kaydetmeyin ve AliPay ile ödeme yapmayın.

Öncelikle bu görüntü. Ben AliPay’a karşı olduğum için bu ödeme ekranındaki ilk tuzak olarak yorumlanabilir. Kredi kartı bilgilerimi girerken, AliPay’e kaydet alanındaki tick otomatik seçiliydi. Yani kartımı AliPay’e kaydedecekti. Ödemeyi yaptık…

alipaytuzak2 Kartınızı AliPay'a kaydetmeyin ve AliPay ile ödeme yapmayın.

İkinci tuzağımız ise ödemenin onaylandığını belirten sayfada… Kart bilgilerimizi kaydetmeden. Sağ üstte yer alan “Back to AliExpress” butonunu ya da AliExpress tıklayınız. Kartınızı eğer kaydettiyseniz AliPay’in web sitesine giriş yapıp Manage Cards kısmından kartınızı kaldırabilirsiniz.

 

ALİPAY ile ilgili kart silme işlemini anlatan yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

 • alipay
 • alipay nedir
 • alipay türkiye
 • aliexpress alipay
 • aliexpress kredi kartı kaydetme

45 thoughts on “Kartınızı AliPay’a kaydetmeyin ve AliPay ile ödeme yapmayın.

 1. Benim ön ödemeli kartım kayıtlıydı dediğiniz gibi kaldırdım fakat yine de benim bilgilerim onlarda kalmış oluyor değil mi?
  Ve bir de bu bilgilerle ne gibi şeyler yapabilirler?
  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Merhabalar,

   Kimse bir şey yapamaz. Sadece ödeme esnasında çift çekim, fazla çekim ya da hiç çekmeden ürün onaylama ya da çekimi yapıldığı halde ürüne para ödenmemiş görüntüsü gibi sıkıntılı durumlar oluşabiliyor. AliExpress ile AliPay tam entegrasyon sağlayamadı. Bu alışverişiniz belki sağlıklı oldu ama ilerki alışverişinizde sistemde problem oluşursa siz de mağdur olabilirsiniz. Bu sebeple direkt ödeme yapmak AliPay üzerinden alışveriş yapmaktan daha sağlıklıdır.

   1. Sayın AliExpress Türkiye,
    10 gün önce bende sipariş verdim henüz ürünler elime geçmedi. Kredi kartımın kayıtlı kalmasını bende istemiyorum. Nasıl iptal edebilirim yardımcı olur musunuz?

    1. merhaba benimde kartım alipay de kayıtlı kalmış bende gördüğüm gibiiptal ettiö tarayıcıya alipay yazıyorsunuz oraya giriş yaptığınızda sizi aliexpress hesabınıza yönlendiriyor alipay e girdiğinizde ise kartların olduğu küçük bir resim göreceksiniz oraya tıklayıp kaldırabiliyorsunuz

   2. Hocam maestro da böyle bir problem yok ben alışverişlerimi ptt ile yapıyorum alipay ile çekmesine rağmen gereken miktarı çekiyor sadece master kartta bu soru var 5 tlik ürünü 7.90 tl çekiyor ma maestro karta neyse tutar onu çekiyor

   3. Bugün kartimdan aliexpress tarafından çekim yapılmış. Yaklaşık 700 tl civarı. Alışverişi ben yapmadım. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

 2. 3 ay oldu sparişlerim gelmedi. sipariş yaptığım gün para kartımdan çekilmiş. açık uyuşmazlık bildirdim. para iadesi nasıl olacak. yardımcı olurmusunuz.

 3. Öncelikle merhaba. Bana gönderdikleri mailde sadece ürün kodu car. Kargo takip numarasını nasıl öğrenebilirim

 4. merhaba ürün siparişi verdima ama henüz onay maili gelmedi extend processing time yazan yere tıklasam para iadesi oluyormu satıcı kabul edersemi olcak hiç bşy anlamadım bu siteden 🙁

 5. merhaba .ödeme bekleyen siparişleri nasıl iptal edebiliriz aynı üründen birinin ödemesini kendim yaptım ancak aynısı bir kez daha sipariş edilmiş ancak o daha ödeme aşamasında nasıl iptal edebilirim

  1. YAKLAŞIK 6 YILDIR BU SİTEYİ KULLANIYORUM PANİK YOK SAYFAYI DİKKATLİCE GEZİN VE TANIYIN.SEHER HANIM ÖDEME BEKLEYEN SİPARİŞİNİZİ TEKRARDAN RESTORE EDEREK SEPETE ATIN ORADANDA SİLİN .BU SİTEDEKİ TEK SORUN GÖNDEREN ARKADAŞLAR ÜRÜNÜ ELLERİNDE TUTMUYORLARSA TEDARİK İÇİN SİZİ OYALIYORLAR TAKİPLİ VE TAKİPSİZ OLMAK ÜZERE 2 ŞEKİLDE GÖNDERİM YAPIYORLAR.TAKİPLİ OLAN TÜRKİYEDE KAPINIZA TESLİMAT OLARAK GEÇER İMZA KARŞILIĞI.TAKİPSİZ OLANIDA ÇİNDEN ÇIKIŞINI VE TÜRKİYEYE GÖNDERİLME AŞAMASINI GÖREBİLİRSİNİZ LAKİN TÜRKİYEDE TAKİP EDEMEZSİNİZ KLASİK POSTA ŞEKLİNDE GELİR POSTACI APARTMAN GİRİŞİNE BIRAKIR ÇALINMAZSA ŞAYET ALIRSIN ÇALINIRSADA ÇOOOOK BEKLERSİN:) MECBUR GELMİYECEĞİNDEN EMİNSEN 90 GÜN SONRA PARANI İSTERSİN.

   1. kardeşim sa ben 11.11 indiriminde bi kulaklık seçtim 260 tlye 1 tane aldım iptal ettim onu iade edecekler sonra tekrar aldım onu bi daha ödedim eyvallah sonra kayıtlı olan hesabımdan bi daha para çekti 2 tane fazladan para çektiler bunu nasıl geri alabilirim

 6. 1 seneyi askindir alipay kullaniyorum hic bir sorun yasamadim birde kartimi kayit ettigim icin 10$ kupon vermisti 😀

 7. Selamlar, yaklaşık 2 yıldır Alipay kullanıyorum ve bahsettiğiniz sorunlardan hiç birini yaşamadım. Ayrıca kartı kaydetmek alışveriş yaparken sürekli kart bilgisi girmekten kurtarıyor. 5 haneli bir PIN belirleyip o PIN’i kullanarak kayıtlı karttan alışveriş yapılabiliyor.

 8. haziran ayının sonunda alışveriş yaptım(gözlük) siparişim hala gelmedi açıkçası endişeleniyorum ve bu ilk siparişimdi umarım hayal kırıklığına uğramam…

 9. 18 Temmuzda verdiğim siparişi AliPayden diğer ürünlerle birlikte ödedim.
  Ancak birkaç gün geçmesine rağmen bir firmadan ürün postaya verilmedi.
  Siparişi iptal etmeye çalıştım ancak olmuyor. Hala “Bekleniyor iptal” yazıyor.
  Aynı gün iptal ettiğim ürünün iadesi yapılmıştı.
  AliPay tarafından geri ödeme yapılacağını düşünüyorum.
  Ürün Sipariş No: 76862161775269
  Tutarı : 27,22$

  1. YAKLAŞIK 6 YILDIR BU SİTEYİ KULLANIYORUM PANİK YOK SAYFAYI DİKKATLİCE GEZİN VE TANIYIN.SEHER HANIM ÖDEME BEKLEYEN SİPARİŞİNİZİ TEKRARDAN RESTORE EDEREK SEPETE ATIN ORADANDA SİLİN .BU SİTEDEKİ TEK SORUN GÖNDEREN ARKADAŞLAR ÜRÜNÜ ELLERİNDE TUTMUYORLARSA TEDARİK İÇİN SİZİ OYALIYORLAR TAKİPLİ VE TAKİPSİZ OLMAK ÜZERE 2 ŞEKİLDE GÖNDERİM YAPIYORLAR.TAKİPLİ OLAN TÜRKİYEDE KAPINIZA TESLİMAT OLARAK GEÇER İMZA KARŞILIĞI.TAKİPSİZ OLANIDA ÇİNDEN ÇIKIŞINI VE TÜRKİYEYE GÖNDERİLME AŞAMASINI GÖREBİLİRSİNİZ LAKİN TÜRKİYEDE TAKİP EDEMEZSİNİZ KLASİK POSTA ŞEKLİNDE GELİR POSTACI APARTMAN GİRİŞİNE BIRAKIR ÇALINMAZSA ŞAYET ALIRSIN ÇALINIRSADA ÇOOOOK BEKLERSİN:) MECBUR GELMİYECEĞİNDEN EMİNSEN 90 GÜN SONRA PARANI İSTERSİN.

 10. merhaba bende çift çekim vakasıyla karşılaştım. iptal ettim iki ürünüde fakat, ikiside onaylananlar bölümünde gözüküyor. fakat altında takip vs. ikonu çıkmıyor. sizce iptal gerçekleşmişmidir?

 11. VERMİŞSİNİZ ORTALIĞI VELLEYE.KART BİLGİLERİNİN KAYITLI OLMUŞ OLMAMIŞ NEYAZAR.KENDİ GÜVENLİĞİN İÇİN ÖNCELİKLE TÜM SİTELER İÇİN GÜVENLİ OLAN SANAL KART KULLANIN.LİMİTİ SİZ BELİRLEYİN BAKIN BAKALIM HARCAMANIZ 1 KURUŞ DAHİ FAZLA OLSA ÇEKİLE BİLİYORMU.LİMİT YETMEDİĞİ İÇİNDE 2.KEZ ÇEKİM ZATEN OLAMAZ.

  1. 40Harami, AliPay’de entegrasyon sorunları oluyor… Halen daha beceremiyorlar… Mağdur arkadaşlar oluyor. Bazen çok çekiyor bazen 2 çekim oluyor bazen hiç çekmiyor bazen de gayet sağlıklı çalışıyor. Ben şu zamana kadar alipaye kaydetmeden kullandım hiç sıkıntı yaşamadım… Defalarca alışveriş yaptım, dispute de açtım, iptal de ettim. Mağdur olmadım. Okudum takip ettim kovaladım. 2 alışveriş yapan arkadaşlar burada usta kesilmişler. Evet sanal kart var alışveriş limiti de konuyor… Ama her arkadaş bunu bilmiyor. Bu siteye gelip 0.58 dolar için hak arayan hatta editör arkadaşlara sövecek kadar alçalanlar da var. Siz de burada mağdur olan arkadaşlara yön veren yada mağdur olabilecek arkadaşlara şunları yapın bunları yapmayın siyen daha tecrübeli arkadaşları karalamayın.

 12. YAKLAŞIK 6 YILDIR BU SİTEYİ KULLANIYORUM PANİK YOK SAYFAYI DİKKATLİCE GEZİN VE TANIYIN.SEHER HANIM ÖDEME BEKLEYEN SİPARİŞİNİZİ TEKRARDAN RESTORE EDEREK SEPETE ATIN ORADANDA SİLİN .BU SİTEDEKİ TEK SORUN GÖNDEREN ARKADAŞLAR ÜRÜNÜ ELLERİNDE TUTMUYORLARSA TEDARİK İÇİN SİZİ OYALIYORLAR TAKİPLİ VE TAKİPSİZ OLMAK ÜZERE 2 ŞEKİLDE GÖNDERİM YAPIYORLAR.TAKİPLİ OLAN TÜRKİYEDE KAPINIZA TESLİMAT OLARAK GEÇER İMZA KARŞILIĞI.TAKİPSİZ OLANIDA ÇİNDEN ÇIKIŞINI VE TÜRKİYEYE GÖNDERİLME AŞAMASINI GÖREBİLİRSİNİZ LAKİN TÜRKİYEDE TAKİP EDEMEZSİNİZ KLASİK POSTA ŞEKLİNDE GELİR POSTACI APARTMAN GİRİŞİNE BIRAKIR ÇALINMAZSA ŞAYET ALIRSIN ÇALINIRSADA ÇOOOOK BEKLERSİN:) MECBUR GELMİYECEĞİNDEN EMİNSEN 90 GÜN SONRA PARANI İSTERSİN.

 13. DOSTUM BUKADAR AGRASİF OLMA A3 SINIFI SİTE KULLANICISIYIM YORUMU NASIL YORUMLADIN BİLEMİYORUM AMA SORUN HERZAMAN OLUR SORUNDAN EN AZ NASIL ETKİLENİRSİN ONU ANLATMAYA ÇALIŞIP SEÇENEK SUNDUK.LİMİTİ OLMAYAN SANAL KARTTAN 2. ÇEKİM OLMUYOR BENDEN BİLE 3 KEZ KAYITLI SATIN ALMADA HATA VERDİĞİNİ GÖRDÜM AMA SONRA TEKRAR ÖDEMEDE KABUL ETTİ.SİTENİN 6.YILINI KUTLADIĞI ZATEN YAZIYOR YAKLAŞIK TERİMİ TAM OLARAK 6 YIL ANLAMINA GELMEDİĞİ SANA DİP NOT OLARAK BELİRTEYİM.ÖYLE DEDİĞİN GİBİ 3 KURUŞLUK ALIŞVERİŞ YAPIPTA ÇINGAR KOPARAN DEĞİLİM.HİÇ OLMAZZA TÜRKİYEDEKİ GİBİ KUTUDAN HIYAR ÇIKIPTA PARAMIZI KAYBETMİYORUZ.EN FAZLA ZAMAN KAYBI OLUYOR.BİRDE SİSTEME TAKİP NUMARASINI GİRİPTE ÜRÜNÜ GÖNDERDİM DEYİPDE GÖNDERMEYEN SONRADA ANLAŞMAZLIK AÇTIĞIMIZDA PARAYI İADE EDEN SATICILAR HAKKINDA Kİ YORUMUNU BEKLİYORUM.

 14. Aliexpresste kart ile sipariş Alibay’ sız olmuyor ki ? işlemler esnasında ekrana ”Alipay” yazısı ikonu çıkıyor. Yani alibay’ a kaydetmeden sipariş versen bile sistem zaten direk Alipay’ a yönlendiriyor. siparişlerimi veremiyorum. sepette bekliyor. yardım ederseniz çok sevinirim. napsamki acaba aliibay’ı kaydetmeden mecburen Alibay üzerinden siparii versemmi ki???

  1. VER GİTSİN KORTUĞUNUZ KART BİLGİLERİNİZSE BANKANIZIN SİTESİNDEN SANAL KART AÇIN HARCAMA TUTARINIZ KADAR TL BELİRLEYİN.SANALKART BİLGİLERİ BÖLÜMÜNDEN NUMARASINI BİGİLERİNİ AL HEMEN HARCAMAYA BAŞLA.DAHA NASIL YARDIM BEKLİYORSUN.

 15. 3 defa kartimdan para çekildi ama ödeme yapilamadi dedi ne yapmam gerek acil yardım edin lütfen

  1. tam olarak nasıl yardım istiyorsun.sonuçta kart bilgilerin sana özel eksiksiz olarak gir.limit harcama yapacağın tutardan 10 tl fazla olsun.dolar bazında harcamaya vb.kartın açıkmı bankanada danış.

 16. Güvenli alışveriş yapmak isteyenler sanal kart oluştursunlar kotayı siz belirleyin rahat edin kafanıza birşey takmayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress spam blocked by CleanTalk.