İçeriğe geç

10 / 15 dolar değerinde gümüş takı ürünleri sipariş veriyorum Fakat !

AliExpress Destek – Soru ve Cevap10 / 15 dolar değerinde gümüş takı ürünleri sipariş veriyorum Fakat !
murat asked 2 sene ago

Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi ortalama 10,15 dolar tutacak şekilde takı ürünleri sipariş veriyorum  şuan farklı satıcılardan toplam 6 adet kargom oluştu. 1 tanesi Türkiyeye girdi ptt de muhtemen pazartesi teslim edilecek. 
Burada merak ettiğim bu siparişleri sürekli vereceğim ayda 10 paket sayısı olabilir  bu gümrükte sorun oluşturur mu sürekli olduğu için ? 
 
Eğer sorun oluşturursa farklı kişiler üzerine farklı adreslerle işi çeşitlendireceğim bunu yaparken  Aliexpress de kendi hesabım içerisinde yeni adres ekleyerek yapsam , Farklı aliexpress hesap açmış gibi olur mu ?  Yoksa her kişi için yeni hesap açıp mı devam edeyim ?  
 
Bu arada sipariş geçerken kişilerin kendi kredi kartlarını kullanacağım.
 
Yada Sayın admin  farklı bir öneriniz var mı ?

2 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Kredi kartı çok mühim değil. Neyle ödeme yaptın diye sorulmaz. Ekstre istenirse gümrük tarafından, özel diye bilgi buzlayabilirsiniz. Mühim olan ekstra tutarı ve sipariş tutarının eşleşmesidir. Ki buzlamaya bile gerek yok. Yakınımın kredi kartından kime ne, değil mi?

Aynı isim ve adrese ayda 5-6 paketi geçmemeye özen gösterin. Onun dışında hayırdır sende bu bolluk diye sorabilirler fakat ürün yasaklı değilse göndermiyoruz deme şansları yok. En fazla gümrük vergisi ödersiniz fakat onu da iş bilirseniz çekikten çıkarmak mümkün. Kanıt gösterip senin yüzünden şu kadar vergi ödedim dersiniz ve vergiyi tahsil edersiniz. Bu yol sorunsuzdur fakat gümrükle boşuna uğraşmayın 5-6’yı geçmeyin.

Takı toka, ıvır zıvır ben de yakınım için geçirdim. Gümüş demişsiniz öyle kolay kolay gerçek gümüş satmıyorlar. Çoğu takı “yorgun metal” den imâl ediliyor. Yani 98 corolla oluyor size kedicikli küpe veya ucuz materyal. Çin’de bir şeyin gerçeğini aramayın 🙂 Pakette 60-70 tane takı geçtiği oldu mevzu değil. Önemli olan x-rayden geçerken ıvır zıvır diye görünecek ve küçük pakette geçecek olması. Tutarı da çok kafaya takmayın çünkü zaten hediye etiketiyle geldiği için içerisinde fiş, fatura olmuyor sadece kargo ücreti yazılıyor.

Örnek olarak; 10 paket hatasına sakın düşmeyin. 3 isim-adrese ayda 5 paketten 10-15 dolarlık her ay çıkarabilirsiniz, dert değil fakat yineleyim; iyi kalite bir şeyler beklemeyin pek. Bol şans 🙂

murat answered 2 sene ago

Benim ilgilendiklerim gümüş kaplama.  Daha önce aldıklarımı gümüşçü arkadaşa gösterdim şimdilik gerçek 🙂    Teşekkürler iyi çalışmalar.

Your Answer

13 + 2 =