İçeriğe geç

30 Gün Oldu Hala İade Yok

AliExpress Destek – Soru ve Cevap30 Gün Oldu Hala İade Yok
Kadir asked 2 sene ago

Merhaba. Şubat ayında bir ürün sipariş ettim. Ancak çok geçmeden siparişimi iptal ettim ve status kısmında finished yazdığını gördüm. 1 aydır bekliyorum ama hala iade olmadı ve bununla ilgili mailde gelmedi. Aliexpress’in dolandırma ihtimali var mıdır ki? Yardımlarınızı bekliyorum aklım çok karıştı.

5 Answers
Best Answer
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

50-100 arası bir tutar şu güne kadar iade almama rağmen ilk defa benim de iadem yatmadı geçenlerde. Ondan sonraki 2 iade yatmasına rağmen. Şu an yolda da bir iade var bakalım. Sorun olacağını zannetmiyorum ama. Örneğin benim siparişte 12 dolarlık sipariş gelmediği için tamamı iade edilecekti fakat 2.37 ‘lik bir ürün dışında hepsi iade edildi. Bir tek o iadeyi alamadım. Alipay müşteri hizmetleriyle konuştuğumda ileri tarih atıyorlar benim yaklaşık 20 gün oldu. Tekrar görüşmenizi tavsiye ederim. Türkiye’de ödeme yaptığınız bankaya topu atacaklar ama yemeyin lütfen. Bol şans. Bankayla alakası yok. Burada yardımcı olmaya çalışan temsilcinin haberi bile yok. İade yapılmadan göremiyor Türkiye’deki ödeme yaptığınız kaynak. Dolayısıyla konu tamamen AliExpress ve ödeme sistemi Alipay ile alakalı.

Serkan answered 2 sene ago

Dolandırma ihtimali yok, sistemsel yada bankasal bir sorun olabilir. AliExpress ileniletisime geçtiniz mi?

AliExpress TürkiyeAliExpress Türkiye Staff answered 2 sene ago

AliPay gerçekten oturmadı, halen arkadaşlar mağdur oluyor.

Kadir answered 2 sene ago

Merhaba. Alipay’e mail attım ancak geri dönüş sağlamadılar. Nasıl ulaşabilirim tekrar? Yardımlarınızı bekliyorum kıymetli dostlar.

Kadir answered 2 sene ago

Merhaba. Alipay’e mail attım ancak geri dönüş sağlamadılar. Nasıl ulaşabilirim tekrar? Yardımlarınızı bekliyorum kıymetli dostlar.

Your Answer

11 + 9 =