İçeriğe geç

3D secure sorunu

Metin asked 1 sene ago

Ziraat Bank kartımla alışveriş yapmak istediğim zaman site hata veriyor, banka müşteri hizmetleriyle konuştuğumda bana 3d secure ile ilgili bir hata alıyorsunuz 3d secure üzerinden alışveriş yapabilirsiniz dedi. aliexpressde 3d secure yok mu var ise nasıl yapıyoruz? teşekkürler

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

  • aliexpress 3d secure
  • aliexpress 3d secure sorunu
  • aliexpress 3d secure varmı
3 Answers
Ali answered 1 sene ago

3D var. Kart ta sıkıntı vardır. Bende banka kartı kullanıyorum.

Eyüp Yakup Yaşar answered 1 ay ago

300 tllik bir malzeme alacam yapı krediden msj geliyor 3D olmadan günlük en fazla 250 tl harciyabilirsiniz diye ürünü bir türlü alamadim yardim edebilirminiz 

Özgür answered 1 ay ago

Güzel kardeşim burası Aliexpressin resmi sitesi değil. Sıradan bir yardımlaşma sitesi. Kargo durumu ve rutin alışveriş soruları hakkında bilgi alışverişinde bulunabiliriz. Ancak bankadan kaynaklı sorunlarda veya aliexpress hesap, şifre gibi sorunlarda bizlerin yapabileceği bir şey yok.
Senin durumuna bakılırsa sorun kartından/bankadan kaynaklanıyor (Bankanın koyduğu sınırlamalar söz konusu). Yani konuyu bankanla görüşmen gerek. Muhtemelen kartınla ilgili olarak banka müşteri hizmetleriyle görüşüp 3D secure aktivasyonu yapman gerekiyor. Bu konuda resmi aliexpress sitesi de bir şey yapamaz.
Bildiğin gibi 3D secure denilen işlem SMS kodu doğrulamasıyla yapılan alışverişi ifade ediyor. 3D secure kullanılan işlemlerde alışveriş sırasında işlemi onaylamak ve doğrulamak üzere telefona gelen SMS kodunun girileceği ayrı bir ekran açılır ve o ekranda SMS kodu girilip onaylandıktan sonra (ve banka tarafından kodun doğruluğu onaylanınca) alışveriş gerçekleşir. 
Aliexpress’te belli tutarın üzerindeki işlemlerde  otomatik olarak 3D secure ekranı geliyor diye hatırlıyorum. Yani örneğin 200TL üzeri bir alışveriş yapmaya çalıştığında işlemi yaparken 3D secure ekranına, yani sms kodu girilecek ekrana yönlendiyor olması lazım. 
Yaşadığın sorunu banka müşteri hizmetleri yetkilisine anlatıp yardımcı olmalarını iste.

Your Answer

9 + 10 =