İçeriğe geç

75 $ 'dan daha fazla ürün getireceğim. Ne kadar vergi öderim ?

AliExpress Destek – Soru ve CevapCategory: Sorular ve Cevaplar75 $ 'dan daha fazla ürün getireceğim. Ne kadar vergi öderim ?
Anonymous asked 2 sene ago

Arkadaşlar merhabalar ;
Alibaba veya aliexpress’ten toplamda 1.000 $ ürün sipariş etmeyi düşünüyorum. Gümrükte ne kadar öderim. Ne gibi sıkıntılar yaşarım ? Ne kadar vergi ödeyeceğimi bir türlü çözemedim .

4 Answers
Anonymous answered 2 sene ago

Yasalara uygun olarak Avrupa Birliği ülkeleri %18, Avrupa Birliği’ne bağlı olmayan ülkeler %20 vergilendirmeye tabi tutulur. Paketiniz ya da paketleriniz DHL, UPS, Fedex gibi firmalarla gönderilirse zaten yandınız. Kar edeyim derken zarar etmeniz şahsi kanaatimce muhtemeldir. Aynı siparişi çok daha fazla pakete bölerek China Post, Hong Kong Post, Singapore Post gibi firmalarla gönderim yaptırmanız daha iyi olacaktır.

Anonymous answered 2 sene ago

DHL, UPS, Fedex bunlardaki sıkıntı nedir ki ? Zaten vergisini ödeyeceğim.

Anonymous answered 2 sene ago

Express kargo mantığıyla çalışan büyük firmalar, satıcı ürünü faturayla göndermese dahi ürünün muadilleri göz önüne alınarak çoğunlukla şişik bir fatura gönderebiliyorlar. Öyle kanun, resmiyet olayları falan da pek yok açıkcası.  Her ne kadar kanun, hak, hukuktan bahsetsek de gümrük memurlarının insiyatifine kalıyor.  Büyük olan paketler ve pahalı kargoyla gönderilmiş paketler dikkat çekiyor ve gümrüğe gönderilip vergilendiriliyor. 150 Liralık ayakkabıyı Çin’den 70 liraya alıp üzerine bir 70-80 lira da vergi ödeyen insanların hikayelerine internette kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 3.000 TL’ye mal edip normalde 600 TL vergi ödemeniz gerekirken şok yaşayabilirsiniz.

Anonymous answered 2 sene ago

75 $ ‘dan daha fazla ürün getireceğim. Ne kadar vergi öderim ? – Aliexpress Türkçe Destek Sitesi
ngrbkkhfm http://www.g77ced45w9jw090e471q1x9iscdh87p9s.org/
angrbkkhfm
[url=http://www.g77ced45w9jw090e471q1x9iscdh87p9s.org/]ungrbkkhfm[/url]

Your Answer

11 + 16 =