İçeriğe geç

75916905366715 nolu sipariş gelmedi ama sanki ürünü almışım gibi işlem yapıldı

AliExpress Destek – Soru ve CevapCategory: Sorular ve Cevaplar75916905366715 nolu sipariş gelmedi ama sanki ürünü almışım gibi işlem yapıldı
deniz asked 2 sene ago

75916905366715 nolu ürün gelmedi. 55 usd değerinde idi ve para da iade edilmedi. Aliexpres e hiçbir şekilde ulaşım imkanı da yok. Kendi kendilerine ürünü teslim almışım gibi de işlemi kapattılar. Neden böyle birşey yaptınız size güvenmiştik.Neden aldattınız neden ürün gelmedi ve neden sanki bana ürün teslim edilmiş gibi işlem yaptınız.Tuketici hakları na gideceğim şikayet edeceğim sizi

2 Answers
enes answered 2 sene ago

öncelikle affedersin mal mısın burasının aliexpress le bir bağlantısı yok. neyini şikayet ediyorsun.  burası sadece bazı konularda tecrübeli kişilerde yardım alacağın bir platform aliexpress e bağlı değil.

Ali answered 2 sene ago

Sevgili Deniz;
Enes kardeşimizin dediği gibi burası yardımlaşma platformu. Tüketici hakları bi bok yapamaz maalesef çünkü adamların temsilcisi yok türkiyede.
 
Gelelim sana yardıma;
 
 
 
Siparişinin üstünden 60 gün geçmeden mutlaka tartışma başlatarak ürünün eline ulaşmadığını belirterek durum hakkında para iadesi istemelisin. Eğer 60 günü geçtiyse istem otomatik olarak Senin o ürünü aldığını kabul eder ve senin Belirttiğin durum gerçekleşir bu durumda yapman gereken şey maalesef satıcıyla İngilizce iletişime geçip yardım istemek 55 dolar gibi bir alışverişte mutlaka 60 gün dolmadan iade istemelisin.
Para iadesi alma ihtimalin aliexpress müşteri hiznetleri ile görüşürsen %50. Ama iyi ingilizce bilmen şart. 
Vesselam.

Your Answer

3 + 0 =