İçeriğe geç

Adres yetersiz yada isim yok

Anonymous asked 2 sene ago

Merhaba, aliexpress’ten 2 siparişim tr’ye girdi. İkisi de adres yetersiz olduğu söylendi. Bunlardan birini sizle paylaşıyorum takip no: RT307556895HK Ayrıca sizle link paylaştım. O linkteki kağıdı ptt’den aldım ve yetkili o kağıda bakıp alıcının adresi yok dedi ancak kağıdın altındaki açıklamalar da ise adres yetersiz yazıyor. Ptt nin kargo takibi sayfasında alacak kişinin isim soyismi ve adres bilgileri yazmalı mı. Böyle bir prosedür var mıdır çünkü benim diğer siparişlerimde de ne adres yazıyor ne de isim. Eğer öyleyse benim diğer kargoda olan siparişlerim iade olacak. Yaşadığım problem ne olabilir, nasıl çözerim?

6 Answers
AliExpress TürkiyeAliExpress Türkiye Staff answered 2 sene ago

PTT kargo takibi sayfasında çoğu zaman kişi bilgileri yazmıyor. Buyrun bu da benim kodum: RF193043304CN
Arkadaşımınkinde de yazmıyor. Bununla ilgili elinizdeki dellilleri toplayın. Koruma süreniz içinde satıcınız için uyuşmazlık açın. İstenen delillere de bunları sunun tam iade isteyin.
http://aliexpressturk.net/aliexpress-alisveris-rehberi/aliexpresste-siparisiniz-icin-uyusmazlik-nasil-verilir.html

AliExpress TürkiyeAliExpress Türkiye Staff answered 2 sene ago

Eksik yanıtlamış gibi olmamak için bir daha yazıyorum. Şimdi ürünü satıcılar kargoya veriyor. Sistemde yer alan adresinizin doğru ve tam olduğuna eminseniz sadece o satıcıda problem olur. Diğer alışverişlerinizde problem olmaz.
AliExpress.com >> My AliExpress >> My Shipping Adress sayfasına girerek adres bilgilerinizi kontrol etmenizi öneririm.

Anonymous answered 2 sene ago

çok salakça bir hata yapmısım. Contact name kısmına isim bilgimi yazmamışım bzm bazi turk sitelerindeki gibi kargoya aciklayici, ev adresi diye yazmisim. Simdi napabilirim butun kargolar geri donecek. Shipping durumunda satici tarafindan isim eklenebilir mi. Hepsine mail attim. Ne yapabilirim nasil zararlarim olacak. Cvplar icin cok sagolun

Anonymous answered 2 sene ago

Sorumun ikinci kismini cevaplayabillir misiniz lutfen ?

Anonymous answered 2 sene ago

 Ayni hatayi ben de yaptim. Sonucu noluyor aceba?? Geri donuyo 19 tane kargom su an.. Para iadesi saglandi mi ya da tekrarmi yollandi nasil oldu?

Your Answer

15 + 0 =