İçeriğe geç

alibaba.com toptan sipariş

Mert ERDAL asked 2 sene ago

Merhaba 
Öncelikle böyle bir plartform kurarak ben ve benim gibi bir çok insanı bilgilendirip yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim, soruma gelince. Yakınlarımdan bir kaç kişi daha öncesinden alibaba.comdan toptan alış veriş yapmıştı biraz bende araştırdım ve ps4 satın almayı düşündüm bir kaç tedarikçiyle görüştüm 15 adet ps4 ü 1.500$ a satın alabiliceğimi söylediler kafamda bazı soru işaretleri oluştu tedarikçiyle tam anlamıyla iletişim kuramadım dil problemi olduğu için parayı şahsi hesabına yollamamı ve siparişi ondan sonra adresime göndericeğini söyledi bu bana pek güvenli gelmedi en azından sitenin havuz hesabı gibi müşteri güvencesini sağlayacak bir proje olmalıydı diye düşünüyorum. Ürünün sorunsuz olarak geldiğini var sayarsak gümrük ve vergilendirme hususları nelerdir 15 adet psyı ülkeye nasıl sokabilirim hiç bir bilgim yok bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1 Answers
Serkan answered 2 sene ago

Alibaba.com da bu dolandırıcılık vakaları çok oluyor. Bu yüzden platform dışında ödeme yapmanızı bende önermiyorum. Ps4ler gelince vergi ödeyebilirsiniz. Yada Gümrüğe beyanda bulunur, gümrüğün talep ettiği belgeler ve ödemelerle bu ithalatı gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtdışından alışverişlerde geçerli olan Gümrük Kanunu ve muafiyetler


Açıklamada da yer aldığı gibi 75EURO’yu aşan 1500 EURO’yu aşmayan gönderiler için yüzde 20 vergi uygulanır yazıyor. Bu Gümrük ve Ticaret Bakanlığının web sitesindeki açıklamadır.
Tabi bunların ekstrası olabilir farklı durumlar da olabilir. BİMER’e başvuru yaparak gümrük ile ilgili neler yapılması gerektiğini sorabilir Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde bilgilendirilebilirsiniz.

Your Answer

1 + 0 =