İçeriğe geç

Alibaba üzerinden markalama makinesi getirtme

AliExpress Destek – Soru ve CevapCategory: Sorular ve CevaplarAlibaba üzerinden markalama makinesi getirtme
yasir asked 2 sene ago

Merhaba;
Alibaba.com üzerinden değeri 1.000 dolar olan nokta vuruşlu markalama makinesi getirtmeyi düşünüyoruz. satıcı ile irtibata geçtik ve gümrük işlemleri için araştırma yapmaya başladık. satıcı faturayı düşük kesebileceğini söyledi. ve 1.000 doların tamamının ödememiz gerektiğini söyledi.ilk ödeme 500 dolar olarak ödeyeyim,mal gelince 500 dolarınıda ödeyeyim dedim. çalışma prensiplerine uymadığını söylediler.
benim sorum değeri 1.000 dolar olan makineyi gümrükte takıldığı zaman sadece %20 Vergiyi ödeyerek çekebilirmiyiz?

5 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Tabiki çekebilirsiniz. Üzerine daha düşük fiyat yazdırırsanız 3 ihtimal var.
1: Yazılan fiyat üzerinden %20 vergilendirme
2: Yazılan fiyattan yüksek fiyat baz alınarak %20 vergilendirme (itiraz yolu açık)
3: Üzerinden fiyat çıkmadı, fiyat inandırıcı değil veya fiyat belirtin diye size mektup gelir Mektupta gümrüğün e-mail adresi yer alır. Siz de oraya kart ekstrenizi, sipariş ekran görüntünüzü falan gönderirsiniz. Daha sonraki iş günü o tutarda vergilendirme ile paketiniz alıcı adrese gönderilir.
DHL, Fedex vb. pahalı kargo şirketleriyle gönderim yaptırırsanız satıcıdan yüksek tutarda fatura attıkları oluyor. Biraz uğraştırabilirler. Normal düzeyde bir kargo şirketinin ekspress servisini tercih etmenizi öneririm. (Singapore Post, Netherland Post gibi)
Alacağınız ürün büyük boyutlarda değilse inandırıcı olabilecek en küçük tutarını üzerine yazsın satıcı. Gerisi kısmet. Vergiyi de teslimat sırasında elden ödersiniz. Fakat ne ödeyeceğinizi önceden PTT sayfasından görebilirsiniz.

Anonymous answered 2 sene ago

Öncelikle Cevabını İçin Çok Teşekkür Ederim.
diyelim gümrük memuru fiyatı kabul etti ve 500 dolar üzerinden %20 vergi ücreti istedi. o zaman bizim gümrüğe gidip vergi ücretini verip almamız gerekiyor? yoksa adresimize kadar getirip oradamı ücret alıyorlar?

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

İnternet üzerinden paketinizin durumunu sorguladığınızda gümrük vergilendirme tutarını da görebilirsiniz. İlk mesajda belirttiğim gibi vergiyi de postacı paketinizi getirdiğinde elden ödersiniz. 

Anonymous answered 2 sene ago

Tamamdır. Herşey için çok teşekkür ederim. iyi günler

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Rica ederim hocam. Kolay gelsin, iyi günler.

Your Answer

5 + 13 =