İçeriğe geç

Aliexpress güvenli değil!

Oğuzhan asked 2 sene ago

Ali express te müşteriye yani bize kargo seçim imkanı verilmiş. Fakat benim seçtiğim kargo ile bana gönderilmiyor ürün. Ben kargo için ekstra ücrer veriyorum. Adam kafasın göre gönderiyor. Hiç güvenli değil. Boş yere para alıyor satıcı. Sistem bozuk.

2 Answers
Tutku answered 2 sene ago

O zaman Open Dispute butonunu tiklarak uyuşmazlık açin. Gerçekten tamamen guvenli değil. Satici kadar alicilarda da sahtekarlik olabiliyor. Bu yuzden çesitli yomtemler var. Koruma suresi gibi. Her neyse en iyi yol dispute ve ardindan olumsuz feedback.

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Dispute açmak en mantıklısı. Ekstra para ödeyerek seçtiğiniz yöntem muhtemelen kayıtlı kargo.
Peki satıcı size kayıtlı kargo mu gönderdi? Kayıtlı kargoysa gelmesi garanti.
Kayıtlı değilse eğer paket gelirse zaten güzel sorun yok. Ama dilerseniz şunları uygulayabiliriz;
1. Kayıtlı paket gönderdi satıcı, teslim aldınız. Yani satıcı paketinizi teslim aldığınızı kontrol edebildi.
Farklı kargo yöntemi diyerek toplam tutar 10 dolarsa (7 ürün + 3 kargo) ise 6-7 dolar talep edebilirsiniz. Sahtekarlığına teşekkür olarak.
2. Kayıtsız paket gönderdi satıcı, teslim aldınız. Yani satıcı paketinizi teslim aldığınızı kontrol edemedi.
Koruma sürenizin bitmesine 2-3 gün kala gelmedi diye dispute açın ve tam iade alın.
Daha sonra aynı ürünleri sepetinize ekleyin ve ilk siparişinizi sorunlarıyla birlikte anlarak, örneğin ancak 3 dolar vereceğinizi söyleyin.
Hiç para vermeseniz bile kayıtsız teslim edilen paketin teslim edilip edilmediğini kimse bilemez. Satıcıya böyle de karşılık verebilirsiniz.
3. Kayıtsız paket gönderdi satıcı, teslim alamadınız. Paket gelene kadar “yeni kargo kodu girildikten sonra” koruma sürenizin uzatılarak yeniden gönderim yapılmasını isteyin. Eğer siparişi gerçekten teslim almak istiyorsanız paketiniz gelene kadar deneyebilirsiniz.

Your Answer

3 + 6 =