İçeriğe geç

Alınan ürünü iade ederken aradaki kur farkı

AliExpress Destek – Soru ve CevapAlınan ürünü iade ederken aradaki kur farkı
Anonymous sordu 2 sene önce

Merhaba arkadaşlar ürünü alırken dolar üzerinden alıyoruz ama bizim kredi kartımızdan türk lirası olarak çekiliyor bu tutar.Anlaşmazlık olduğunda iade alındığında dolar düştüyse biz tüketiciler kur farkından dolayı mağdur oluyoruz bu kimi zaman 50 krş kimi zaman 3-5 tl yi bulabiliyor.Sipariş tarihiyle iade tarihi arasında 3 ay bile olabiliyor bu sorunlar için aliexpress in veya sizlerin bir önerisi veya uyarısı var mıdır teşekkürler.

22 Cevaplar
aliexpress.helper@gmail.com cevapladı 2 sene önce

Sipariş tarihi ile iade tarihi mi? Siparişin ne zaman sonuçlandığı mühim. Siparişi yaptıktan yarım saat sonra iade yapmanın anlamı zaten yok. Bunun için dert yanacaksanız düşünerek alışveriş yapın sevgili kardeşim. Ayrıca kur farkı varsa bu ödeme yaptığınız kaynakla alakalıdır AliExpress 5 lira fazla vereceksin sen demez kimseye. Kazıklanmak istemiyorsanız ödeme şeklinizi değiştirin.

Tutku cevapladı 2 sene önce

Merhabalar,
Bu problemler kredi kartından çok ininal, debit vb. banka kartlarından kaynaklı bir problem. AliExpress bu konuyla ilgilenmez. Borsanın açık veya kapalı olma durumu bile ininal kartlarda dehşet kur farkını ortaya çıkarıyor.
Benim kredi kartım Vakıfbank world kart, benden direkt dolar olarak çekiyor. Ay içinde en düşük seviyeye ne zaman gelirse dolar, banka hesabımdan satın alıp kredi kartına aktarıyorum; ödemem kapanıyor.
Çözüm: Dolar hesabınızın olması, kredi kartınızın direkt çevirmeden dolar olarak ödeme yapması ve ekstreye dolar olarak yansıtması.
Yoksa aliexpress kendisi kur farkı koymuyor.
Siz 15$’a ürün alıyorsanız iadeniz de 15$ olur. Kartınız bunu nasıl alır nasıl verir o kart şirketi ile kullanıcı arasında kalmış bir şey.

Tutku cevapladı 2 sene önce

eBay’dan da amazondan da alsanız aynı durumda olacaksınız.

aliexpress.helper@gmail.com cevapladı 2 sene önce

Alkışlarla yaşıyorum 🙂

Tutku ÇAKIRTutku ÇAKIR Staff cevapladı 2 sene önce

Yarın her şey güzel olacak 🙂

1 2 3 5 Sonraki »
Cevabınız

Güvenlik Sorusu: 10 + 14 = ?