İçeriğe geç

Alış veriş

Anonymous asked 3 sene ago

Selam ben Azerbaycandan yazıyorum sizin sayfaya bu gun rasladım,bende Aliexpresden urun almak istiyorum bileklik bu tur şeyler ama sayfa ingilizce pek anlamıyorum aslında nasıl alış veriş yapılır ordan onuda bilmiyorum,Azerbaycana urunler gelirmi sipariş versem sizin sayfanızdaki resimli anlatımlları okudum zormuş şartları kargoyu takip et urunu takip et satıcıyla konus  uyuşmazlık gonder gibi gibi hepsine baktım ama kafam karışdı iyice sizden sormak istediyim şu bunları yapmadan sadece beyendiyimiz urunleri sepete ekleyip kartla odeme yapsak urun gonderilmesinde sorunlar cıkarmı kargo bedava yazılıyo orda  her posta bedavamı birde uye olunurken orda adres bolumlerini doldurmak gerekiyo turkce ailexpresden girip alanları doldursam  olurmu ingilizce anlamıyorum.

4 Answers
Best Answer
AliExpress TürkiyeAliExpress Türkiye Staff answered 3 sene ago

Merhabalar,
Daha önce ebay gibi bir siteden alışveriş yapmadım. İlk olarak aliexpress ile yurt dışından alışverişe başladım. Aliexpress’te alışveriş yapmak için doğal olarak ilk başta üye olmanız gerekiyor. Birkaç dakikada üye olabilirsiniz. Sonra beğendiğiniz ürünleri sepetinize atar ödemenizi yaparsınız. Ödeme yaptıktan sonra ürünler kargolanmadan siparişi iptal etme imkanınız var ancak bu iptali de satıcı onaylamalıdır. Satıcı onaylamazsa tekrar iptal edersiniz defalarca iptal talebi yollarsınız sonunda siparişiniz iptal edilir.
İptal etmek istemiyorsanız ödemeden sonra hiçbir şey yapmayacaksınız. Ürün kargoya verildikten sonra size onay penceresi açılacak. Onayı ürün gelmeden vermeyiniz. Gittigidiyor.com sistemindeki gibi ürün size ulaşır sizde ödemeyi onaylarsınız. Sistem bu ama arkadaşlar güvenemediğinden ve kargo takibi yapmadığından satıcıyla iletişim kuruyorlar. Satıcı ile mesajlaştıktan sonra tatmin olmazlarsa; sorunlarını uyuşmazlık açarak aliexpress yönetimine iletiyorlar. Aliexpress leyhe ya da aleyhe karar veriyor. Yani tamamen memnun edici bir alışveriş sistemi yok. Bunlara rağmen ürün size gelmez ise koruma süresi de dolduysa bankanıza ödeme itirazı yapabilirsiniz. Onun da kesin sonucu yok. Ama web sitesi tamamen güvenlidir.

Anonymous answered 3 sene ago

http://tr.aliexpress.com
Adresinden Türkçe siteden alisveris yapabilirsiniz.

Anonymous answered 3 sene ago

Cevabınız icin tesekkur ederim,bişey daha sormak istiyorum koruma süresi nasıl yapılıyo yani urun sipariş verdiyimiz andamı yoksa ödeme yaptıktan sonramı,birde ben aynı anda bi kaç çeşit yani 3-4 satıcıdan aynı anda  sepete  ürun yerleştirsem  gelirmi  hepsi aynı anda gelirmi

Anonymous answered 2 sene ago

Alış veriş – Aliexpress Türkçe Destek Sitesi
[url=http://www.gj648dg7uh2duhx5z6865h567a6zr4o4s.org/]uyrnmqjjtf[/url]
yrnmqjjtf http://www.gj648dg7uh2duhx5z6865h567a6zr4o4s.org/
ayrnmqjjtf

Your Answer

6 + 17 =