İçeriğe geç

BEBEK ARABASI

erkan asked 2 sene ago

MERHABA,
YOYO MARKA BEBEK ARABASI ALMAK İSTİYORUM. FİYATI 120 – 170 USD ARASI GÖSTERİYOR. İKİZ BEBEKLERİM OLDUĞU İÇİN İKİ TANE ALACAĞIM. BUNLAR GÜMRÜĞE TAKILIRMI ? TAKILIRSA NE KADAR MASRAF ÇIKAR.. TEŞEKKÜRLER..

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

  • aliexpress bebek arabası
5 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Gümrükte vergilendirmeye tabii tutulabilir fakat dikkat etmeniz gerek Free Shipping olup olmayışıdır. Çünkü ürün 100 dolar kargo 150 dolar yazabiliyorlar. Hasarlı ürün teslim aldığınızda geri göndermek isterseniz zaten 100 dolar ürüne 150 dolar da kargoya ödedin deyip hasarlı ürün teslimatında geri göndermek isterseniz ancak 100 dolar alabilirsiniz. Bu da çinlinin açık gözlülüğü oluyor. Bunlara dikkate derseniz ve hasarlı teslimat olmazsa sorun yok. Vergilendirmeye gelecek olursak 120 dolar x3 = 360 TL = 62 TL vergilendirme çıkar. Vergilendirme %20 oranındadır. Paketin üzerine daha az yazılırsa ve gümrük memuru buna ikna olursa daha az vergi ödersiniz.

erkan answered 2 sene ago

cevap için teşekkürler..
anladığım kadarı ile ücretsiz kargo olandan ve kaşı firmaya fiyatı düşük yaz diyeceğim birde faklı günlerde alacağım.
doğru mu anlamışım ?

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Farklı günlere gerek yok. Bebek arabası 1 tane de alsanız 2 tane de alsanız gümrük vergisi kesilir. Kocaman paket olacak ve 100 doların üzerinde. Siz 300’e alsanız mesela 150 falan yazdırsanız üzerine ikisi için 450 TL toplam tutar + 90 TL gümrük vergisi ödersiniz. Fakat çinden gelecek kargolar küçük paket için bile hasarlı gelebiliyor bebek arabasını çok çok iyi durumda, çok çok iyi korumalı bir pakette göndermeleri lazım. Bu yüzden nacizane görüşüm sapa sağlam gelmesi için risk teşkil ediyor. Free Shipping almaya dikkat edin dediğim gibi hasarlı teslimat olursa ve ücretsiz kargo değilse size gönderilen hasarlı ürünün parasını, bir kısmı kargoya verildiği için tamamen alamazsınız ve geri gönderimde yüklü bir kargo ücreti ödersiniz çünkü kargosu baya büyük olacaktır.

Zilo answered 1 sene ago

Merhaba bende bebek arabasi aldim 176 usd fakat saticim 6y usd olrk gosterdi faturada bir problem yasrmiyim gumruge takilirmi ne kadar vergi oderim

Esra answered 12 ay ago

Alacağımız ürünün kargo parası olsun mu olmasin mu ayrica baska neye dikkat etmeliyiz
 

Your Answer

11 + 0 =