İçeriğe geç

bu kargo dan artık ümidi keseyim mi?

AliExpress Destek – Soru ve CevapCategory: Sorular ve Cevaplarbu kargo dan artık ümidi keseyim mi?
Mücahit asked 2 sene ago

Aliexpress den 6 ürün aldım. hiç biri gelmedi ptt o kadar yakın değil ama gidip kontrol etmek için uğradım bi ürünümü oradan ben teslim aldım kargo takipliydi. to yazan kısımda ismimin yerine ev yazıyordu ev yazıyordu çünkü adres verince ben o adreslerin ismi zannederek kendi adımın yerine adresin adını yani ev yazdım zannediyordum ki diğer alışveriş siteleri gibi bir kaç adres ekleyip adrese isim verip bir sonraki siparişte direk evi yada işi seçip alışverişe devam ederdim ama öyle olmadı. yani kargolarımın 6 sıda isimsizdi biri takipliydi gidip hemen aldım diğeri savcılıktan gelen bir kağıdı getiren postacının elinde gördüğüm küçük paketti üzerinde çince yazılar vardı uyandım hemen buda benim mi dedim o isimsiz dedi numara yazıyordu üzerinde oda benimdi. adresi verdim ancak y*vş*k belediye kapı numaraları yapıştırmış kapılara zemin kata ki girişi bizim apartmandan bile değil odunluğun kenarından giriş yapılan eve 1 numara apartmanın girişindeki eve 2 numara bizim katada 3 numara yapıştırmış ben bunu görünce hemen söktüm o 3 numara yı ve girişteki 2 numarayı ancak 3. katta 4 numara yazıyor onu unuttum şuan aklıma geldi hatta bu adres var, numara var, ürünler kayıtsız. bugün ptt ye tekrar uğradım önce aradım tabi böyle böyle dedim kayıtsız kargolar öncelikle nasıl takip edilir? ptt yi ararsın kayıtsız bir kargom var dersin zaten kayıtsız çok az vardır 2 yada 3 barkodunu verirsin adam birer birer bakar paketlere hangisinde senin barkod numaran yazıyorsa ordadır yada değildir. asıl sorun şu gelen ürünlerden önce sipariş verdiğim kargo ortalıkta yok bir kolyeydi MS04932669XSG numaralı ayın 9 unda uçağa binmiş 10 undada indiğini tahmin ediyorum daha haber yok. ptt de yok takibi zaten yok uçağa verilene kadar takip ediliyor sonrası yok. bu kargodan ümidi keseyim mi? ne diyorsunuz?  

3 Answers
Tutku ÇAKIRTutku ÇAKIR Staff answered 2 sene ago

İşte çeviri hataları veya yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için ben konularımda hep ingilizce site üzerinden tarif yapıyorum. Bkz: http://destek.aliexpressturk.net/aliexpress-kullanim-kilavuzu/adres-degisikligi-nasil-yapilir-goruntulu-anlatim.html#more-53 Şimdi 9’unda uçağa verilmiş 10’unda indiğini tahmin ediyorsunuz. Bakınız ben PostNL ile aldım. 10 günden fazladır bizim gümrüğümüzde oyalanıyor. PTT kargo takibinde gümrük girişi var. Başakşehir Upim, Ukim paslaşıyorlar. Bu tür takipsizler (Sizinki 4px Singapore) üzerindeki takip bilgilerinin de ne kadar doğru olduğu belli değil. Bazı arkadaşların durumunda 1 haftada ilçesinde olduğu görünüyor. PTT’den takibi yok bunun sen nereden biliyorsun ilçede olduğunu. Bilgisayar başında 4PX’te görevli kim varsa sallıyor durumu geçiyor. Daha uzun sürebilir, şunu da söyleyeyim PTT bu diğer kargocular gibi aramaz. Adres yetersiz der geri yollar. Umudu kesmeyin bence. Ben PostNL ile takipli alıyorum 4 haziran’da kod verildi yaklaşık 10 gündür Başakşehir’de. Bu arada adres bilginizi de güncelleyiniz.

Mücahit answered 2 sene ago

Adres bilgilerimi güncelledim zaten, kardeşim söylediğin gerçekten çok mantıklı geldi ancak;  http://track24.net/?code=MS04932669XSG şuraya bi bakarmısın müsaitsen?

Mucahit answered 2 sene ago

Hala sonuç yok

Your Answer

5 + 11 =