İçeriğe geç

Despatched to overseas sorunu

AliExpress Destek – Soru ve CevapDespatched to overseas sorunu
özkan çiçek asked 2 sene ago

herkese merhabalar ben ukrayna odessa’da yaşıyorum benim sorunum şu; şimdi ben geçen ay bi tane vr box 2 aldım fakat üstünden o kadar gün geçti izleme şartlararına bakınca kiev’E uçtuğunu göteriyor ve hala ne bir bilgi var nede başka birşey hala kieve uçtuğunu gösteriyor hadi kieve geldi oda yazmıyor tek yazdığı Despatched  to overseas işte bu .. ve bu yazdığı şey aliexpress’in kendi sitesinden yazıyor fakat satıcının bana gönderdiği singapour post ile baktığımda kieve uçtuğunu gösteriyor hala.. bu ürün nerde gelir mi gelmez mi anlamadım..  ay demeyeyimde hemen hemen 22 gün etti ama hala haber yok. satıcıyla konuştum bende göremiyorum diyor.. odessa’daki ulusal postayı aradım takip numarasını verdim bulamıyorlar yani ne yapacağımı şaşırdım.. bu ürünü istiyorum o kadar bekledim satıcı paramı iade etti sorun yok ama ürünü istiyorum gelse parasını verecem zaten satıcıya adamada yazık çinli diye mağdur bırakacak değiliz.. lütfen bir yardım edin 

3 Answers
Serkan answered 2 sene ago

Merhabalar,
Bu tür problemler olabiliyor 22 gün uzun süre değil, ben 1 ay gördüm İstanbul için 1 ay boyunca Çin’den çıktığı görünüyordu Türkiye’ye girişi görünmüyordu. Şöyle problemler oluyor. Sisteme işlemler geç işletiliyor ya da bazı postaların takibi Çin’den çıkışa kadar sağlanıyor, hedef ülkedeki hareketleri ise göstermiyor. Bu sebeple bu kargolar kaybolabiliyor ya da görevliler bunları sümen altı ediyor. 
Paranızı almışsınız şu durumda mağdur değilsiniz. Ürünü de istiyorsunuz. Bu sebeple daha fazla yorum yapamayacağım. Yoksa koruma sürenizin bitimine birkaç gün kala ürün gelmezse uyuşmazlık açınız derdim. Ama gelmez demiyorum. Gelebilir; çok örneği var bu konuyla ilgili. Ürün size geldiğinde de satıcıyla görüşüp bir şekilde ödeme yaparsınız.
 

özkan answered 2 sene ago

sadece bu üün değil beklediğim tam 11 ürün daha var acaba gümrük memurlarımı izin vermiyor geçmesine diye düşünüyorum ben daha önce kulaklık ve tohum almıştım ikisi sorunsuz geldi fakat bu biraz daha içler acısı yani insan korkuyor açıkçası 11 üünüm daha var neticede gelir mi gelmez mi onu düşünüyorum sadece.. 

Oguz answered 2 sene ago

Ulaşabileceğimiz bir telefon numarası yokmu?  Tootan yüklü alış veriş istiyoruz kuzey kıbrısa

Your Answer

15 + 12 =