İçeriğe geç

Dispute aliexpres'e yükseltilmeden süresi nasıl uzatılır

AliExpress Destek – Soru ve CevapDispute aliexpres'e yükseltilmeden süresi nasıl uzatılır
Anonymous asked 2 sene ago

Merhaba dispute açtığım bir üründe satıcı dispute yi iptal et diyor, bense etmek istemiyorum.Ben ürün elime geçince memnun kalıp öyle iptal etmek istiyorum.Sormak istediğim durum aliexpress’e aksettirilmeden  dispute açık kalacak şekilde(çünkü satıcıya güvenmiyorum) süresini 20 gün nasıl uzatırım ? Bu şekilde satıcıya karşı kozum olsun istiyorum, teşekkürler

7 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Satıcı reddinden sonra size verilen sürenin son saatlerinde cevap vermekten başka süre kazanma şansınız olamaz. 3 anlaşmazlıktan sonra otomatik Escalate olur. Ürün gelmeden erken onay verdiniz sanırım? Durum şayet böyleyse, AliExpress satıcıdan çok daha anlayışlıdır. Korkacak bir şey yok.

Anonymous answered 2 sene ago

Yok hocam bu dispute yi açarken 37 gün sürem vardı satıcı farklı kargoya verince bende en erken dispute açabileceğim tarih olan 10 gün sonra anlaşmazlık açtım. Kayıtsız gönderiyle göndermiş bende tekrardan takipli postaya ver dedim, veremem diyor bana güven 15 gün içinde elinde olmazsa full iade yaparız diyor.Anlaşmazlığı kapatmamı bunun onlara çok zararı olacağını söylüyor.Aslında anlaşmazlığı kapatabilirdim ama adama ayar oldum ikidebir sorunun ney gibisinden mesaj atıyor.Şimdi ben cancel dispute yapsam kalan 37 gün sürem aynen işler mi ? Dispute \’yi ben iptal etttiğim için kendi kendimi haksız konuma düşürürmüyüm acaba ? Yada ürün bana gelene kadar bu anlaşmazlığı aliexpress\’e duyurmadan ama iptal de etmeden süresini uzatabilir miyim ? Benim şahsi fikrim bu ürün kayıtsız da olsa bana gelicek lakin seller shipping yöntem,iye yolladığı için 40 günü bulur düşüncesindeyim aslında benim için çok da sorun değil.Disputeyi geri çekersem tekrar açtığımda bana sen disputeyi kendin çekmişssin demekki haksız sensin diye bir yaklaşım sergilerler mi diye düşündüm açıkçası, sizce ne yapmalıyım satıcı güvenilir yüksek puanlı 30 bin küsür alışverişi görünüyor.. değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Hayır öyle bir tavır takınamaz. Kayıtsız paketiniz gelse dahi satıcıya ahlaksız tavrından dolayı gelmedi diyip paranızı tam iade alsanız kimse bir şey diyemez. İade sürecinden sonra ister tam iadenizi alıp bu satıcıya reva diyebilirsiniz veya mesela 5 dolarsa, yarısı kadar parayı bir sipariş için ödeyip gönderme aslında başka sipariş içindi 2,5 yeter sana da diyebilirsiniz. Bence kapatmayın direkt AliExpress’e iletin. Durumu onlara anlatın. Onlar da size bekle diyecektir. Sürecin sonunda da satıcıdan şikayetçi olun. Sizin yerinizde olsaydım ahlaksız tavır ve bu kadar uğraştan sonra gelse de parasını vermezdim. Sizin sürünmek gibi bir yükümlülüğünüz yok. 

Anonymous answered 2 sene ago

Haklısınız aslında hem kayıtlı yazacak hem kayıtsız postaya verecek üstüne bana bu şekil konuşup yine anlaşmazlığı kaldır diyecek. Biz gerçekten bunlara karşı çok iyi niyetli insanlarız.Genellemek yanlış olur ama daha 2. alışverişinde insan böyle birşeyle karşılaşınca bir de bu yüksek puanlı satıcı olunca böyle düşünmekte haklıyız. O zaman ben bu anlaşmazlığı aliexpress’e nasıl iletirim.Dispute in progres linkine tıkladığımda “Awaiting the seller’s dispute approval” yazıyor sayaçta 1 gün 19 saat kaldığını gösteriyor.Esclate dispute seçeneği çıkması gerekmezmiydi ne yapmalıyım şimdi ? 

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Awaiting the seller’s dispute approval demek satıcının sizin dispute önerinize yanıtı bekleniyor demek. Ola ki satıcı yanıt vermezse siz ne şekilde dispute önerisinde bulunduysanız o şekilde sonuçlanır. Tam iade paranızı geri istediniz, satıcı yanıt vermezse otomatik para iade süreciniz başlar hiç Modify yapmanıza gerek yok. Dispute ile ilgili sorunuz varsa ekran görüntüsü paylaşabilirsiniz. Satıcı yine Reject yani reddedip para iadesine onay vermezse Escalate tuşuna basmanız konuyu AliExpress’e taşımanız için yeterlidir. 

Your Answer

3 + 7 =