İçeriğe geç

Dispute hakkında

Dincer asked 2 sene ago

kargo alıcı adresi olmadığından iade oldu. Sonrasinda saticiya urun transit surecindeyken, msj attim. alici adi olmadigini urunun geri iade olacagini bilgileri guncelleme olabiliritesini sordum yani msjlasma sureci var aramizda. Bnm hatam oldugu ayan beyan ortada.Dispute açtım. Postacı adresi bulamadı,urun elime ulasmadi diye 🙂 sonra saticiyla mesajlasma surecinde bizden kaynakli hata olmadidigini benm hatamin oldugu soyledi. Onceki msjlasmalardan olaylari biliyor cunku. Bn de  vicdanimin sesini dinleyerek, full refund yerine kismi odeme istedim. 42$ luk alisverisin 8$ kismini geri odeme yapacabilecegini soledi. Kargo maliyeti urunden cok daha pahali oldugunu soledi. Sizce napayim dispute kapatmayip aynen birakip, reddeyim mi bu teklifi.8$ cok az malesef 

7 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Yahu bu saçmalık. Kargosuna 8 dolar ödemiştir. Hatta şaka bir yana 8 dolar kargo olmaz yani hele ki vızır vızır yurtdışı işleyen çinde. Adamı yemesinler 🙂 Paket zaten çinliye geri dönecek, size gelmiyorsa başka ihtimal yok. Dalga geçmesin.

Tutku ÇAKIRTutku ÇAKIR Staff answered 2 sene ago

Geçen bir satıcı uyuşmazlığımda şunu savundu; China Post Registered Air Mail de China Post Small Packet plus da ücretsiz kargo demişti, benim uyuşmazlık açma sebebim Small Packet ile göndermesiydi sonuç olarak kazandım ama. Satıcının size bunu öne süremesi saçmalık. 
Tamam siz kusurlusunuz; ama kesinlikle geri adım atmayın. 40’tan aşağıya inmeyin.

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Kayıtlı kargonun alıcıya gelmeden kaybolması “imkansız” Alıcı adresi hatalıysa satıcıya dönmemesi de “imkansız” o yüzden 2 dolar bir kargo ücreti ödersiniz. Onun dışında hiçbir şey ödemek zorunda değilsiniz. Kesinlikle yineliyor ve katılıyorum.

Tutku ÇAKIRTutku ÇAKIR Staff answered 2 sene ago

Israr ederse uyuşmazlık sisteminde faturalandırmasını isteyin. Fatura bulsun gönderi kodunun yer aldığı gerçek fatura

dincer answered 2 sene ago

cevaplar için çok teşekkürler. sorumda problemim net ifade edememişim. adres doğru ama ”contact name” kısmına sen git türkiyedeki alışveriş sitelerindeki gibi adres tarifi şeklinde bir ibare bulunur öle düşünüp ”ev adresi” yaz :))  senelerce yüzüne bakmadığım ingilizcemi geliştirmek için sebep oldu bu durum en azından satıcılarla yazışarak.
bir şey daha ekleyim site güzel ama daha güzel olabilir en basiti şu cevap vermek için yada soru sormak için sayfayı yenile seçeneğini kaldırın. bence hiçbir anlamı yok. yandex mobil kullanıyorum. süre içerisinde derdimi anlatamazsam siliniyor tekrar bir daha yazmak zorunda kalıyorum yada kalan sürede hızlıca yazmaya kasıyorum 🙂

Your Answer

13 + 20 =