İçeriğe geç

Dispute sonucunu anlamadım.

AliExpress Destek – Soru ve CevapDispute sonucunu anlamadım.
Anonymous asked 2 sene ago

Merhaba arkadaşlar sanırım satıcı benim tam para iade talebimi reddetmiş fakat sayfada satıcının farklı bir teklifte bulunduğu bunu kabul etme butonu felan var.Resmi ve metni paylaşıyorum, teşekkürler yardımlarınız için
Dear, I am trying to solve your problem There is a new system on Alabama . If we do not agree with each other in four days , the Alabama will escalate the dispute which is really bad for our store I have to reject the dispute and then we will have another 10 days to talk with each other. so pls understand me there is no time left I have no ways but reject your dispute to get more time. As you know, dispute is very harm to us, could you please kindly close the dispute ? 
3LPP94 Dispute sonucunu anlamadım.

7 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Satıcı iade vermeyi kabul etmiyor. Bekle diyor. Yanıt vermezseniz dispute otomatik sonuçlanır, hiçbir şey alamazsınız ve bir daha dispute açamazsınız. Modify yapıp talebinizi yineleyebilirsiniz veya Escalate yapıp AliExpress’e çözüm için başvurabilirsiniz.

Anonymous answered 2 sene ago

Hocam 10 günlük bir sayaç başladı 10 gün sonra modify yapıp yine zaman kazanıp ürün elime ulaşıncaya kadar disputeyi açık tutmayı düşünüyorum ürün bana geldiğinde de satıcı kayıtsız kargoyla gönderdiğinden (hem zaman kaybı hem de yanılttığından) kısmi iade mi yapmalıyım yoksa anlayış göstermeden escalate mi yapmalıyım siz ne önerirsiniz.Escalate yaparsam aliexpress hangimizi haklı bulur ve bir üye olarak prestijim düşer mi aliexpress\’in gözünde ?  Teşekkürler

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Yok canım ne münasebet. Anlaşmazlıkların üyelik prestijinizle alakası yok. Sahtekarlık varsa ceza alınır, haksız varsa haklıdan ayrılır bu kadar basit. Satıcı hem kargo yöntemine dair sözünü tutmamış hem de sizi oyalamış, yerinizde olsam hiçbir şekilde para vermezdim herhalde. Çünkü hem gelmeme ihtimali var, hem gelse bile geç gelecek hem de sahtekarlık söz konusu. Kayıtsız kargoyu alsanız bile almadım deseniz kimse kanıtlayamaz bu da akıllılık eden çinlinin dezavantajı. Size verilen zamanın sonlarına doğru dispute açtığınız şekilde modify yapın 2-3 kere bu işlemi tekrarladıktan sonra otomatik escalate olup AliExpress’e gider. Şimdi escalate yaparsanız AliExpress de bekletecek zaten. Siz %100 haklısınız. Tavsiyem 2-3 modify sonra 10-20 gün arası da AliExpress bekletir ama mutlaka paranızı alırsınız. Kötü gözükecek hiçbir nokta yok adınıza.

Anonymous answered 2 sene ago

Hocam çok teşekkürler. 10 gün sonra modify yapıp yine full iade talep ediyorum, satıcıya 5 gün süre veriliyor bu 5 günün sonunda satıcı bunu yine reddediyor 15 gün oluyor bu şekilde akabinde yine 10 gün veriliyor bana oluyor 25 gün ben yine 10 günün sonunda modify yapıyorum bana yine 5 gün veriyor ve süre 30 gün oluyor doğrumu anlamışım yoksa bundan sonraki süreler daha mı kısalıyor teşekkürler

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Dispute açtınız. Satıcı yanıtı için 5 gün
Satıcı reddetti. Sizin yanıtınız için 12 gün
Yeni öneride bulundunuz. Satıcı yanıtı için 3-5 gün
Böyle böyle işliyor süreç. Bir daha 10-12 gün zaman verilmiyor diye hatırlıyorum ama. Sonraları 5 gün 3 gün.
%100 haklısınız. Kargo numarası değil ama yöntemi sahte. Daha fazla beklemeniz kesin. Teslim alamamanız muhtemel.
İlk reddi gördükten sonra Escalate yapınca keşke anlaşmayı deneseydiniz tarzında tavır takınıyor AliExpress ve yine zaman işliyor.
Siz en başından beri zaman kazanmak istiyorsanız aynen dediğiniz gibi sürekli Modify mantıklı.
Paket gelip de gelmedi demek vicdani bir meseledir ama hem sahtekarlığa uğrayıp hem de oyalandıktan sonra ben vicdanımı dinlemem.
Seçim sizin. Kolay gelsin. 🙂

Your Answer

1 + 1 =