İçeriğe geç

Dolandırıcılık

NURULLAH asked 2 sene ago

Merhabalar dün konuşmustuk satıcı mesajıma cevap vermedi bende discount açtım satıcıya 5 gün zaman verilmiş galiba satıcı bana 5 gün içinde cevap vermezse ben paramı geri alamayacakmıyım ?

6 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Açtığınız discount değil dispute. Discount indirim demek. Dispute anlaşmazlık demek. 5 gün içinde satıcı cevap vermezse siz anlaşmazlığı nasıl açtıysanız aynen o şekilde “otomatik olarak” kabul edilir.

nurullah answered 2 sene ago

peki kabul edildiği taktirde paramı geri alabilirmiyim sizce 

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Elbette. Satıcının anlaşmazlığı kabul etmesi demek zaten adı üstünde sizin iade talebinizi kabul ettiği ve iade işlemlerine başlanacağı anlamına gelir. Aksi bir durum zaten düşünülemez. Satıcı cevap vermese dahi sizin anlaşmazlık önerinizle anlaşmazlık 5 gün içerisinde sonlanır ve para iadesine başlanır. Satıcı reddederse ancak işlem süreci uzar. Yeniden anlaşmayı deneyebilir veya konuyu AliExpress’e taşıyabilirsiniz. Anladığım kadarıyla biraz fazla tedirgin olmuşsunuz ama telaşa mahal yok. Paranızı önünde sonunda alırsınız. 🙂

nurullah answered 2 sene ago

140 tl yani verdiğim sipariş bu zaman da kolay kazanılmıyo oo para 😀 kardeşim simdi bu adam diyelimki benim disputemi reddetti oo zaman ben napcam nasıl bir yol izliyeceğim 

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Reddederse yani “Reject” yaparsa karşısınıza 4 şık ve 12 gün süre verilir.
Cancel (iptal) – Modify (düzenle yani tekrar anlaşmayı dene) – Accept (satıcının teklifini kabul et) – Escalate (AliExpress’e taşı)
Dilerseniz bir daha anlaşmayı denersiniz ya da direkt olarak AliExpress’e taşırsınız. Haklıysanız paranızı mutlaka alırsınız. Biraz zaman gerektirip, yorucu olabiliyor fakat sonunda kazanacağınız zafer tatmin edici. 😀 Korkacak bir şey yok. Sizden kaynaklı sorun yoksa tehdit edin, siteye şikayet edin.

Your Answer

10 + 2 =