İçeriğe geç

Eksik ürün ve hatalı tracking

ilker asked 2 sene ago

Merhabalar. 
Aliexpress’i arkadaşlarımın tavsiyesiyle ilk defa kullandım ve Türkiye’de bulamadığım bir takım zanaat aletlerini uygun fiyata görünce, güvenilirliği yüksek 5 firmadan en büyüğü 56 dolar olmak suretiyle siparişlerimi verdim. 
Siparişlerin üzerinden takriben 20 gün geçmesine rağmen, 4 firmanın gönderisini takip etmek istediğimde, tracking kodu hatalı diyor. 
Siparişlerimden büyük olanı elime ulaştı, lakin ödemesini yaptığım 9 parça ürünün 3 tanesi paket içerisinde mevcut değil ve bir tanesi de eksik parçalı. protection time’ım 28 gün görünüyordu, o nedenle dispute acmadan önce satıcıya durumu izah eden bir mesaj attım. İlk mesajıma çok düzgün bir ingilizce ile cevap vermesine rağmen, sonraki mesajlarda google translate’ten çeviriyormuşcasına bir şeyler yazarak ve söylediklerimin tek kelimesini anlamayarak 4 gün oyaladı. Bugün ise attığı mesajda ne demek istediğimi anlamış görünüyor ama protection time’ım 24 günden 9 güne düştü bir anda. Diğer siparişler ise hala çin’de görünüyor ve tracking kodları çalışmıyor. Ne yapmamı önerirsiniz? 

1 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Kodları bir paylaş istersen kardeşim duruma bakalım. Mail yazıyor, ulaşabilirsin.

Your Answer

20 + 12 =