İçeriğe geç

Fon İşleme ne demek

M.... asked 2 sene ago

merhabalar ben siparis verdim ve siparisleri onayladim bu islemden sonra siparis durumunda fon isleme yaziyor turkcesiyle. Ilk kez alisveris yaptigim icin pek bilmiyorum bu durumda siparis iptali veya elime ulasmamasi gibi bi durum olur mu ? 

10 Answers
Serkan answered 2 sene ago

Sipariş size gelmeden onay vermemeliydiniz. Gittigidiyor sistemi gibi düşünün.
 
Siz sipariş için ödeme yaparsınız ardından,
Ödeme onay bekler… Bu süre AliExpress’te 24 saattir bazen bu saati de aşabilmektedir ardından,
Hazırlık süresi başlar… Bu süre aldığınız üründe sipariş sayfanızda yazar. Bunu görerek ürünü satın alıyorsunuz…
Ardından ürün kargoya verilir kargo kodu sisteme girilir. (Kargo takibi 10 gün içinde sağlıklı şekilde başlar, takipli kargoysa tabiki)
Kargoya verilince ürün sizin karşınıza onay butonu çıkar. Uygulamada ve web sitesinde o kadar uyarı olmasına rağmen yine arkadaşlarımız ilk alışveriş olduğundan heyecanla o butonu tıklar. 
Şimdi hata yaptınız. Ne yapmanız gerekiyor?
15 gün dispute hakkınız var. 15 gün geçtiyse yada Feedback bıraktıysanız dispute hakkınız da yok. Ürün gelirse çok şükür gelmezse, malesef dikkat etmeliydiniz şeklinde yorum yapabilirim.
Kargo takip kodunuz çalışıyorsa, size güven verdiyse bu durum dispute açmayın bekleyin; aksi halde dispute açabilirsiniz. Ama altını tekrar çiziyorum ürün gelmeden onay vermemelisiniz.

Serkan answered 2 sene ago

Fon işleme durumu da paranın ya size iadesi yada satıcıya iletilmesi anlamına geliyor.

Batuhan answered 2 sene ago

Arkadaşlar banada yardım edebilirseniz sevinirim. Bende aynı şekilde arkadaş gibi ödemeyi onayladım ve Fund Processing yazıyor. Bu ne anlama geldiği tam açıklayabilir misiniz? Hatalı birşey mi yaptık?

emre answered 2 sene ago

Lan Bune Abi Ürünü Aldım Kullanıyorum Doğruladım Fon İşleme Yazıyor Aldım Zaten Salak 

Muhittin answered 1 sene ago

Bana ürün geldi hemde çok hızlı bende diğer gelen ürünlerimin sayfasından ürünleri onayladım orda sorun yok Alınan onay ve bitirdi yazıyor fakat diğer ürün başka satıcıdan geldi onada onay verdim aynı gün geldi çünkü hatta iyi yorumda yaptım ama onun sayfasında Fon İşleme yazısı çıkıyor oysa ben ürünü aldım satıcıya ayıp olmasın ben ne yaparsam parayı alabilir o satıcı.

Your Answer

10 + 2 =