İçeriğe geç

gumruge-takilan-urunun-para-iadesi

AliExpress Destek – Soru ve Cevapgumruge-takilan-urunun-para-iadesi
osman kale asked 2 sene ago

Merhaba, e-sigara siparişi verdim.satıcıyada mesaj gönderdim \”lütfen paketin üstüne e-sigara gibi birşey yazmayın diye\”. satıcıdan uzun bir cevap geldi. gümrük sıkıntılarından bahsediyor ve özetle diyorki: iki tarafında sıkıntı çekmemesi için siparişi iptal etmenizi öneririz. Ürün henüz kargolanmadı.şimdi ben iptal etmezsem ve ürün gümrükten geri dönerse ben para iadesi alabilirmiyim. Sonuçta satıcı bu durumu bilerek siparişi aldı. Satıcının attığı bu mesajı ileride onu haklı çıkarırmı?    

3 Answers
huso answered 2 sene ago

gümrüğe takıldığında satıcılar ürünü gelmeden para iadesi yapmıyor diyelim ki türkiyeye 25 günde giriş yaptı 10 gün gümrük işlemleri sürdü 25 günde geri dönüş; 25+10+25 60 gün civarı beklmeye razı iseniz para iadesi alabilirsiniz ama dikkatli olmakta fayda var bazı satıcılar böyle durumlarda koruma süresini uzatmıyor koruma süresi bittiğinde 15 günlük dispute süresi içerisinde de sizi oyalayarak hem paranızı hem ürünü kendine alıyor

osman answered 2 sene ago

Anladım. Şimdide mesaj göndermiş. chinapost kargoyu kabul emiyor.yinede isterseniz başka kargoyla (herhalde postnl) gönderebilirim ama takılırsa geri ödeme yapmam diye. bende iptal talebinde bulundum. şimdi onun bu talebi onaylamasını bekliyorum. acaba geri ödeme kaç günde olur biliyormusunuz?

huso answered 2 sene ago

geri ödeme 20 iş günü içerisinde olur

Your Answer

11 + 13 =