İçeriğe geç

Gümrüğe Takılır mı?

ömer faruk asked 2 sene ago

BİR SATICIDAN  DEĞERİ 5-7 DOLAR ARASI 10-20 ADET CİVARI SAAT ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. KENDİ HESABIMDAN FARKLI BİR KAÇ KREDİ KARTI İLE AYNI ADRESE SİPARİŞ VERSEM GÜMRÜĞE TAKILIR MI?

3 Answers
ÖMER answered 2 sene ago

BİR DE TEK SEFERDE KAÇ ADET SAAT SİPARİŞ VEREBİLİRİM??

Alper answered 2 sene ago

2 veya 3 maksimum. Eğer saatleri kullanmak için değilde satmak için sipariş veriyorsan buna gümrükte el koyarlar belirttiğim sayının üstünde olursa. Çünkü tic. mal statüsüne giriyor ve gümrük vergisi ödemen isteniyor satış içinse o ver O vergiyi ödedikten sonra bir anlamı kalmıyor.
ancak 13 14 farklı isimlerde paket ve adreslere gönderim yapman lazımki bu da mümkün değil. O kişiler kargoyu teslim alması gerekiyor

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Kardeşim 6-7 saat rahat geçiyor. Tecrübe ile sabittir. 10 adet biraz risk taşır fakat 20 adet saatin kalması pek de şaşılası şey değil doğrusu. Riske girmeyim diyorsan 6-7 adet sorunsuz. Şansımı deneyim diyorsan 10 adet olabilir. Gönderimler İsim-Adres eşleşmesine bakılarak incelenir. Maksimum 3 adres kafidir 20 adet saat için. Aynı adrese olsun diyorsan 15 gün aralığıyla alışveriş yapmanı tavsiye ederim. Bilgi olmadan fikir olmasın, yanlış yönlendirmeyin insanları.

Your Answer

5 + 15 =