İçeriğe geç

Gümrüğün takip nosuz geri iadesi

AliExpress Destek – Soru ve CevapGümrüğün takip nosuz geri iadesi
HÜSEYİN asked 1 sene ago

RH028696215TR numaralı kargom takip numarasız olarak gümrükten geri iade edildiğini telden öğrendim. Dispute açıp aliexprese gönderdim. Ürün takip numarası ile girildiğinde ürün zimmete alınmış olarak görünüyor. Fakat İSTANBUL PİM ürünün zimmete alındığını ardından da takip nosuz geri iade edildiğini söylüyor. Aliexpres ürünün takip numarasıyla baktığından ürünü Türkiye de olduğunu görüyor ve para iadesi yapmıyor. PİM kargoyu takip nosuz gönderdiğinden bilgileri güncellemiyor. Ne yapmalıyım?

2 Answers
ahmettce answered 1 sene ago

ürün takipsiz değilki sayfanızda satıcı size hangi takip nosunu verdi ayrıca bu takip nosu warehouse türkiye depolarından gelmiş gözüküyor burdaki depodan geliyorsa gümrüğe nasıl gitmiş satıcıyla görüşün 

HÜSEYİN answered 1 sene ago

1
07/12/2016
13:57:19
 
Sipariş Sevk Edilmek İçin Hazır/Item Is Ready for Ship
-/-

Origin

2
10/12/2016
20:00:51
PTT İşyerine Girdi
Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı
İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR
İSTANBUL(AVR)

3
12/12/2016
17:02:54
 
Zimmet Alındı
İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM
BAŞAKŞEHİR
İSTANBUL(AVR)

Gönderi bilgileri bu şekilde. Satıcıya söyledim. Satıcı ben gönderdim diyor başka bir şey söylemiyor. Dispute açtım. Ürün satıcı tarafından kargolanmış diyor para iadesini onaylamıyor. PİM başakşehir şubesini arıyorum. Ürün posta yoluyla taşınması yasakmış. (RC Lipo pil). Kargo nosuz geri gönderdik diyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Para iadesi alamıyorum. Ürünü alamıyorum. Ne yapmalıyım? 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Your Answer

2 + 8 =