İçeriğe geç

Gümrük sorunu neden ile Ptt kargomu geri gönderdi

AliExpress Destek – Soru ve CevapGümrük sorunu neden ile Ptt kargomu geri gönderdi
Gokhan asked 1 sene ago

Merhaba

Ali express den aşağıdaki ürün aldım Türkiye’ye geldi.Fakat ürün ptt tarafından geri gönderildi.Konu ile ilgili olarak satıcıya mail atıyorum.Fakat cevap vermiyor.
Open Dispute açılmalı mı? Başka ne yapılabilir ?

 
http://http//tr.aliexpress.com/item/New-mini-HiFi-Digital-Auto-Car-Stereo-Power-AMP-Amplifier-LED-Sound-Audio-Music-Player-For/32598692903.html?spm=2114.13010608.0.0.rbQvSB
Sonraki aşamada satıcı tarafıma ulaştı.Aşağıdaki işlemleri yapmama istedi.
We are so sorry for that situation,Please choose the “return and refund” proposal.

Please choose the reason of Personal reason or “Shipping method was not as described”, just like attachment photos, so that we can agree your proposal and refund you. Thank you in advance!

Waiting for your answer.

Have a nice day!

Best wishes
Mdd
a> Gümrük sorunu neden ile Ptt kargomu geri gönderdi
 
 
a> Gümrük sorunu neden ile Ptt kargomu geri gönderdi

4 Answers
Serkan answered 1 sene ago

Dispute açın.

Gokhan answered 1 sene ago

Yukarıda ekran görüntüleri gözükmediği için ekledim. http://i.hizliresim.com/gXQMVb.jpg http://i.hizliresim.com/ZYloQz.png   Dispute açtım.

gokhan answered 1 sene ago

Satıcı bana yukarıdaki işlemleri yapmam söyledi.Bunları yaparsam paramı geri alabilir miyim ? Yoksa 1 bardak soğuk su mu içeyim.

Hüseyin answered 1 sene ago

Bana kalırsa işlemleri yapmayın sizden ürünü göndereceğinizi işaretlemenizi istiyor. Eğer değiştirirseniz ve satıcı onaylamaz esclate olur aliexpress de işin içine girerse, Satıcı aliexpresse ürün bana gelmedi diyip işin içinden çıkabilir diye tahmin ediyorum. Bunun yerine bu isteklerini de ss alıp kanıtlara ekleyin ve notu değiştirerek ürün bana zaten ulaşmadan geri döndü gibisinden olarak ekleme yapın, dolandırmaya çalışıyorsan mağazanı şikayet ederim gibisinden tehdit edin satıcıyı

Your Answer

4 + 17 =