İçeriğe geç

Kargo takibi yaparken bir sorun gördüm

AliExpress Destek – Soru ve CevapKargo takibi yaparken bir sorun gördüm
sevim asked 2 sene ago

RC161316402CN siparişim kayıtlı mdıır
 
günlerdir siparişten ses soluk yok.

8 Answers
Melih answered 2 sene ago

Şuan kayıtlı görünmüyor satıcı ile iletişime geçin bazen kargo numaraların aktifleşmesi 10 gün bile sürebiliyor eğer 10 günü geçti işe anlaşmazlık açabilirsiniz.

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Bende de vardı RC ile başlayan “kayıtlı görünümlü” bir kod. Fakat satıcı sisteme bunu girip, sipariş sayfasından başka kod paylaşmıştı.
10 günü geçmişe benziyor, günlerdir dediğinize göre. Satıcıyı yoklayın yani tehdit edin. Aksi halde dispute açarsanız %100 iade alırsınız.
İki kez benzer durumu yaşadım. İkisinde de satıcı yeniden göndermedi. Kayıtsız gönderdiği paketler gelmedi. Gerçi ben de dispute açmak için 60 gün beklememiştim 20 gün falan olunca yapıştırdım dispute sonra satıcı hayır dedi. Escalate yapıp AliExpress’e ilettim ve onlar verdi parayı. Kayıtsız gönderdiyse belki sizin paket gelebilir ama başka kodunuz yoksa satıcının aynı sipariş için verdiği, boşuna beklemeyin.

sevim answered 2 sene ago

20 şubattan beri bekliyorum takip numarasında özel hat yw ve caınıao diye şirket isimleri çıkıyor.

sevim answered 2 sene ago

lütfen bekleyim uluslararası kargolar 60-90 günde rusya brezilya türkiye gibi ülkelere ulaşıyor demektedir.Lütfen please deyip duruyor

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Kargo güncellense tamam bekleyelim ama kaç gün oldu kodu vereli? 10 günü geçtiyse 11. gün sizin hakkınız dispute açmak. Hele ki 15-20 gün beklediyseniz geçmiş ola.

Your Answer

20 + 13 =