İçeriğe geç

Kargo Takip bilgisi PTT

Ramazan Direk asked 2 sene ago

Arkadaşlar merhaba. Aliexpress ten almış oldugum üründe China Post Ordinary Small Packet Plus:02684970649  takip kodu var. ve ben bunu ptt sitesne yazdıgımda barkod numaarasında hata var diyor. 9 gün sonra da ürün koruma süresü sona eriyor.Nasıl takip edebilirim?

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

  • aliexpress ptt takip
17 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Hocam sizin paket kayıtsız yani yurtiçinde PTT’den takibi mümkün değil. 5-6 gün sonra halen paketinizi teslim almadıysanız Open Dispute butonuna tıklayarak durumunuza uygun seçenekleri işaretleyerek para iadesi talep edin.

Ramazan Direk answered 2 sene ago

hmm peki HongKong Post Air Mail:YF024418159YW   bunu yazıyorum ptt sitesine bunda da veriler boş olarak çıkıyor. bu neden oluyo?

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Bu kargo kodu Hong Kong Post şirketine ait değil. Sizin kodunuz Yanwen firması ile gönderilmiş ve sadece sayılardan oluşan ilk kodunuz gibi yurtiçinde takipsiz. Satıcı Hong Kong Post Air Mail ile göndereceğim yazıp kayıtsız kargo yöntemi ile gönderip sahtekarlık yapmış. Dispute açmanız en doğal hakkınız. Çünkü Yanwen şirketi paketinizi Türkiye’ye getiren bir şirket değildir. Paketinizi China Post firmasına iletmekle mükelleftir ve dediğim gibi takibi mümkün değildir. Ürün ilanındaki yöntem Hong Kong Post ise direkt dispute açabilirsiniz ya da biraz daha bekleyim derseniz koruma sürenizin bitimine 3-5 gün kalana kadar bekleyebilirsiniz. Halen gelmiyorsa mecbur dispute fakat satıcı kargo yöntemi babında dolandırmış. Ürün gelmeyecek diye bir şey yok fakat kayıtlı kargo yöntemi yazıp kayıtsız ile göndermek aleni hiledir ve dispute açarsanız, satıcı reddederse direkt Escalate tuşuna basıp site yönetimine iletin çünkü AliExpress satıcıya ceza verir. Nettir.

Ramazan Direk answered 2 sene ago

ben de bekleyip duruyordum sıkıntısız hilesiz gelecek diye. demek satıcı hile yapmış bana bunu ögrendigim iyi oldu. dediginiz gibi bitime yakın süre ve ya şimdi dispute acabilirim. gelirse ürün sıkıntı yapmam. bundan 5 gün önce dispute acmıstım . ürün china registered air mail ile gelecekti satıcı seller shipping method ile göndermiş ürün hala elime ulaşmadı. para koruması vardı hala. satıcı böyle bi hile yapınca actım dispute 5 gün mühlet verdi satıcıyla 4 gün oldu . dispute süresi bitimine son 5 saat kala falan kabul etmiş bana mesaj yazdı cok üzgünüm böyle bişey olduguna sizin böyle yapmanız bizi incitiyor falan 😀 para iadesi alacakmısım 3 ile 7 gün arasında .belki hong kong post ile bana hile yapa n satıcıya da şimdi disputa acabilirim. milleti kandırmayacaklardı en başta.

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Kayıtsız göndermiş. Gelse de gelmese de dispute açardım sizin yerinizde olsam. Terbiyesiz çekik para almayı hak etmiyor. İnşallah ürün gelir ama sahtekarlığa karşı siz biran evvel paranızı geri alın diye öneririm. Ayrıca para iadesi tamamlandıktan sonra 1 yıldız bırakır ve satıcıya 5 yıldız istiyorsan aynı siparişi oluşturdum ama ödeme yapmadım fiyatı $0.01 olarak değiştir, ödeme yapayım, sen kargo kodu girdikten sonra 5 yıldıza revize ederim diye yemlerdim. Başka türlü akıllanmaz bunlar. 

Your Answer

5 + 19 =