İçeriğe geç

Kargoda hile ama biraz farklı

AliExpress Destek – Soru ve CevapKargoda hile ama biraz farklı
Metin asked 2 sene ago

Ben 2 gün önce yaklaşık 40 TL değerinde bir kulaklık sipariş ettim. Kargo seçeneklerinde sadece AliExpress Standart Shipping vardı ve ücretsizdi, bu yöntemin çok hızlı olduğu söyleniyordu ben de buna inanarak siparişimi verdim.
Satıcı ürünümü bugün sevk etti, teslimat bilgisine baktığımda yine AliExpress Standart Shipping yazıyor ama satıcı Singapore Post ile yollamış çünkü takip sitesi olarak http://www.singpost.com adresini vermiş, takip numarasının başında RB sonunda SG var. Sizce dispute açmalı mıyım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

  • aliexpress jeton hilesi
2 Answers
Serkan answered 2 sene ago

Dispute açabilirsiniz; ama sistem 10 günden önceye izin vermeyecek. Ücretsiz kargoların hiçbiri birbirinden önce gelmiyor. Hepsinin aşağı yukarı gelişi aynı. Sadece bazılarının takibi yapılabiliyor bazılarının yapılamıyor, tek farkları bu bence.
 
Kargo takibi durumuna göre uyuşmazlık açabilirsiniz, biliyorsunuz koruma süreniz var o süre zarfında gelmezse bunu da delil olarak sunabilirsiniz.

Caner answered 1 sene ago

Merhaba arkadaşlar aliexpres ten alınan her ürün çinden gelmiyor mağaza sattığı ürünü nereden temin ediyor ise oradan gönderilir Malezya Singapur gibi size önce bir sipariş no verilir birkaçgün sonra kargo takip no oluşur 17track programından takip edilir adım adım nerede olduğu görülebilir adresiniz ve gümrük kurallarını bilmeniz çok önemlidir bunların haricinde kargonuz geçte olsa elinize ulaşır yani dispute hemen acmaniza gerek yoktur 

Your Answer

12 + 14 =