İçeriğe geç

Kargom nerde kaldı?

Ömer Faruk Yılmaz asked 2 sene ago

Merhaba ben akıllı bir saat aldım ve alalı 17 Gün oldu aldıktan aynı gün satıcı ürünü oanayladı ve sevkiyat bekleyenlerde 1 gözüktüöertesi gün sevkiyat yaptı ve onay bekleyen kategorisine düştü. Fakat Aliexpressin sitesinde bugün bilgi girilmi ve Arrival At Warehouse yazıyor yani depoya ulaşmış fakat PTT deposunamı ulaşmış yoksa çin deposunamı adamı çok önceden mesaj attım kargom yola çıktımı diye evet dedi bugün böyle bir bilgi girilince endişelendim 17 gün ardından daha bugünmü kargolandı yani ürünüm? Takip Numaram: RE837111369SE
 
 

3 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Aliexpress Standart Shipping ile kargoya gönderilmiş. Bu demek oluyor ki 2 ayaklı kargo takibi sağlanır.
İlk olarak, global cainiao’dan takip. Daha sonra o siteden ilkine benzer R ile başlayan ve CN ile biten bir kargo kodu verilir.
İkinci olarak, cainiao’dan ikinci kargo kodu verildikten sonra verilen yeni kargo kodu 17track.net ve PTT’den takibi sağlanır.
Kargolarda gecikmeler olabilir fakat kayıtlı ürün kaybolmaz, çalınmaz. Beklemekte fayda var.
Verilen ilk kargo kodunu takip için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz;
http://global.cainiao.com/detail.htm?mailNo=RE837111369SE

Serkan answered 2 sene ago

Arkadaş cevaplamış da ben 9 gün önce yani pazar günü kitapyurdu.com adresinden bir kitap aldım. Tedarik süresi yaklaşık 4 iş günü diyor. Cuma günü e-posta attım. Teslimat süresi toplam 6 iş günüdür şeklinde cevap geldi. Bugün 6 iş günü doldu ve toplamda 9 gün oldu yarın 10 olacak tedarik bile edilmedi düşünün… Sizin paketiniz Çin’den gelecek 60 güne kadar teslimat diyor her yerde siz 17.günde yakınıyorsunuz. Sabırlı plun biraz yada bu tür sitelerden alışveriş yapmayın.

Serkan answered 2 sene ago

O kitabı almadan önce de bir kitap daha almıştım aynı problemi yaşadım. Tedarikçilerindem haberleri yok kitap satıyorlar sizi de bekletiyorlar. Bizim ülkemizde bile.neler.varken siz taa çinden alışveriş yapiyorsunuz.

Your Answer

6 + 12 =