Kargonun son durumu

SrCn , 11 ay önce sordu.

Merhaba, ürün ukim’de, herhangi bir vergi gözükmüyor. en  son açıklamada Zimmet alındı yazıyor.Bu ibare nedir? sorunsuz bir şekilde gelecek mi ?

5 Cevap
aliexpress.helper@gmail.com answered 11 ay ago

Nerede zimmet alınmış? UKİM değilse kargoya dair işlemin gün içerisinde yetişmeyeceği yarına kalacağı anlamına gelir Zimmet Alındı. Yani herhangi bir sorun teşkil etmez UKİM değilse.

SrCn answered 11 ay ago

Ukim evet. Herhangi bir vergi gözükmüyor ama ?

SrCn answered 11 ay ago

Ayrıca yasaklı ürün felan da değil. sadece 5 adet almıştım. Ne olur durum acaba ?

aliexpress.helper@gmail.com answered 11 ay ago

Bugün geldiyse bugün işleme yetişmemiş ve zimmet alınarak sonraki iş gününe bırakılmış olabilir. Uzun süredir bekliyorsanız ve halen vergi çıkmamışsa sorunsuz UKİM-PİM-Adresiniz şeklinde teslimat sağlanır. Alıcı isim-adresi kısmında teslimattan önce isim-adresiniz yazılıyorsa bilin ki vergi değil iade işlemlerine geçilmiş demektir. Çünkü iade yapılmayacak hiçbir pakete PTT teslimat öncesi veya sonrası teşhir olarak isim-adres yazmaz. Ürün tipine göre 5 adetin incelemeye alınma durumu değişebilir.

SrCn answered 11 ay ago

Ayın 15inde sabah Ukim’de gözüktü.Bilgilerim yazıyordu, Ukim’i arayıp bilgi almak istediğimde gün içerisinde işlem yapılacağını söylediler.En son güncelleme 4.18’de oldu ve Zimmet Alındı ibaresi çıktı.Ne olacağı muamma yani;zaman içerisinde ne olacak bekliyorum.

Cevaplayın

19 + 4 =