İçeriğe geç

Kargonun son durumu

SrCn asked 2 sene ago

Merhaba, ürün ukim’de, herhangi bir vergi gözükmüyor. en  son açıklamada Zimmet alındı yazıyor.Bu ibare nedir? sorunsuz bir şekilde gelecek mi ?

5 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Nerede zimmet alınmış? UKİM değilse kargoya dair işlemin gün içerisinde yetişmeyeceği yarına kalacağı anlamına gelir Zimmet Alındı. Yani herhangi bir sorun teşkil etmez UKİM değilse.

SrCn answered 2 sene ago

Ukim evet. Herhangi bir vergi gözükmüyor ama ?

SrCn answered 2 sene ago

Ayrıca yasaklı ürün felan da değil. sadece 5 adet almıştım. Ne olur durum acaba ?

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Bugün geldiyse bugün işleme yetişmemiş ve zimmet alınarak sonraki iş gününe bırakılmış olabilir. Uzun süredir bekliyorsanız ve halen vergi çıkmamışsa sorunsuz UKİM-PİM-Adresiniz şeklinde teslimat sağlanır. Alıcı isim-adresi kısmında teslimattan önce isim-adresiniz yazılıyorsa bilin ki vergi değil iade işlemlerine geçilmiş demektir. Çünkü iade yapılmayacak hiçbir pakete PTT teslimat öncesi veya sonrası teşhir olarak isim-adres yazmaz. Ürün tipine göre 5 adetin incelemeye alınma durumu değişebilir.

SrCn answered 2 sene ago

Ayın 15inde sabah Ukim’de gözüktü.Bilgilerim yazıyordu, Ukim’i arayıp bilgi almak istediğimde gün içerisinde işlem yapılacağını söylediler.En son güncelleme 4.18’de oldu ve Zimmet Alındı ibaresi çıktı.Ne olacağı muamma yani;zaman içerisinde ne olacak bekliyorum.

Your Answer

14 + 17 =