İçeriğe geç

Kayıtlı Air Mail Takip Sorunu ve Satıcıyla yapılan görüşme

AliExpress Destek – Soru ve CevapCategory: Sorular ve CevaplarKayıtlı Air Mail Takip Sorunu ve Satıcıyla yapılan görüşme
Sefa asked 2 sene ago

Merhaba Arkadaşlar,Bir sorunumu sizle paylaşarak yardımınızı ya da fikirlerinizi istiyorum.
Aliexpress’te az da olsa Alışveriş tecrübem var, Ancak böylesi ilk defa başıma geldiği için ne yapacağımı bilemedim.
Mouse Sipariş verdim 8$’lık .28.01.2016 ‘ da ödemeyi yaptım Satıcı da aynı günde Onayladı.
15 Gün Süre verdi önce kargoya verme süresi. Sebebini ise Çin Maymun Yılı vs dedi. tamam Eyvallah dedik.
15.02.2016’ da Satıcı Ürünümü Kargo firmasına vermiş olsa gerekki bana Takip Numarasını verdi.

China Post Registered Air Mail
RG826168197CN

Aradan 2 hafta geçmesine rağmen takip sitesinde (17track ya da benzeri sitelerde) herhangi bir bilgi çıkmadı. Aliexpress’in kendi sisteminde bile herhangi bir gelişme yok.

Satıcıyla İrtibata geçtim. “Kargomu takip edemiyorum bir problem mi var?” diye sordum.

Aldığım cevap: “Dear friend,I’m sorry, we found that the logistics returned the parcel,Would you like to refund or resend ?And can you leave us a high praise, ok?I’m looking forward to your reply,thanks.
 Best regards,have a nice day.”

Çevirdiğim zaman anladığım kadarıyla  “Yeniden Gönderebilirim ya da para iadesi yapabilirim” diye seçenek sundu bana. Bende “ilgilenin ve yeniden yollayınız” dedim.

Tekrar Yazdı:”OK,dear,we’ll resend it ASAP,pls wait.”

Bende Cevaben “5-10 Gün içerisinde kargoda herhangi bir hareketlilik olmazsa dispute açacağım” dedim.

Aldığım cevap: “We really sent it out and the promised delivery time is about 45-80 days . You know package will be delayed at Custom and tracking information still haven’t been updated , can you pls wait for more days , if you still don’t get it , pls contact me and I agree to resend or refund , ok ? Good day ! “

Olay şuan bu. Ne yapmamı istersiniz? Herhangi bir fikriniz yorumunuz var mı? Satıcıdan işkillenmelimiyim? Sahtekar olabilir mi sizce?
5-10 Gün bekleyeceğim, kargo sistemde hareketlenecek mi, kayıtlar sisteme düşecek mi diye beklemedeyim. eğer sisteme düşmezse ne yapmalıyım sizce?

3 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

 Satıcıyı ne kadar uzun süre beklediğinizin altına basa basa tehdit edin ve 24 saat içerisinde yeniden gönderim isteyin. Bu kargo kodunun güncellemesi en düşük ihtimal gibi görünüyor. 24 saat içerisinde herhangi bir aksiyon göremezseniz dispute açın ve satıcı reddinden sonra escalate yapıp Aliexpress’e iletin. Orada isterseniz tekrar yeniden gönderim talep edebilirsiniz ve süreç Aliexpress nezlinde ona göre uzayabilir. Parayı tam iade alıp satıcıya ceza verilmesini istemek de bir yöntem. Fakat öncelikle yapacağınız icraatlerden iştahla bahsedin ki biraz heyecanlansın. 🙂

Sefa answered 2 sene ago

Tavsiyenize uyacağım, şimdi gerekli yazışmaları yapıyorum, gelişmeleri burada paylaşacağım.

Sefa answered 2 sene ago

Merhaba Efendim, satıcıya biraz daha tolerans göstererek 1 hafta daha bekledim. Ürünümü takip olayında herhangi bir kımıldama kayıtlar sisteme düşmedi hâla. Dispute açtım.
“Dispute Reason: No tracking information”  diyerekten. Tam iade istedim. 

Satıcının attığı mesaj öncekiyle aynısı.

Hello,friend,We really sent it out and the promised delivery time is about 45-80 days . You know package will be delayed at Custom and tracking information still haven’t been updated , can you pls wait for more days , if you still don’t get it , pls contact me and I agree to resend or refund , ok ? Good day !”

cevap vermedim, kendiside disputeyi iptal etmedi. Dispute süresinin bitmesine 3 gün var. 

Süre bitiminden sonra ne yapmam gerekli? yardımcı olur musunuz?

Your Answer

18 + 17 =