İçeriğe geç

nasıl dispute açmalıyım

Anonymous sordu 2 sene önce

 merhabalar,aralık ayının basında aldığım ürün hala gelmedi.koruma süresinın son 2 gunu.yanwen ile göndermiş satıcı bu yüzden kargo takibi yapamıyorum türkiye içinde.satıcının verdiği linkte turkiyeye neredeyse bir ay önce giriş yaptı görünüyor ama sanırım bu yanwen bilgileri sahte.sorum su dispute acarken neyi gerekçe göstermeliyim?ürün takip nosunun sadece cin için geçerli olduğunu düşünürsek takip numaram yok mu demeliyim?ve bunu İngilizce nasıl yazabilirim?yardımcı olursanız sevinirim.

6 Cevaplar
Anonymous cevapladı 2 sene önce

Passed 2 months but still my package didn’t arrived. If you agreement to dispute, I can leave 5stars feedback for purchase. In another situation, I will report to AliExpress. I hope you can give me resonable solution. Have a nice day.
2 Ay geçti farklı paketim hala gelmedi. Eğer anlaşmazlığı kabul edersen, sipariş için 5 yıldız geri bildirim bırakabilirim. Diğer durumda seni AliExpress’e şikayet edeceğim. Umarım bana makul bir çözüm sunabilirsin. İyi günler.

1- http://hizliresim.com/8DNa01           2- http://hizliresim.com/5MGar5

Gelmeyen paket için 5 yıldız geri bildirim bırakmak satıcıyı ikna etmek adına güzel bir yöntemdir aksi taktirde tehdit unsuru da işe yarar. Büyük ihtimalle kabul edecektir. Anlaşmazlığa dair yazabileceğiniz örnek bir metni buradan paylaştım. İzleyeceğiniz adımları da 2 fotoğraf halinde link ekledim.

Anonymous cevapladı 2 sene önce

*2 Ay geçti “fakat” paketim hala gelmedi. Yazım hatası için kusura bakmayın.

Anonymous cevapladı 2 sene önce

cok tesekkur ederim detayli yardiminiz icin 

Anonymous cevapladı 2 sene önce

Rica ederim.

Anonymous cevapladı 2 sene önce

tekrar merhaba,onerdiginiz sekilde dispute actim,saticinin dönus yapmasi icin sanirim 4 gun sure verildi,burada sormak istedigim benim koruma surem hala geri sayima devam ediyor,dispute acilinca duracak sanmistim 2 gun kaldi,bu normal surecmidir?birde satici para  iadesini kabul ediyorum ama disputeyi kapat  derse ne yapmaliyim

Cevabınız

Güvenlik Sorusu: 14 + 12 = ?