İçeriğe geç

önce dispute kapat ısrarı

Anonymous sordu 2 sene önce

Satıcı ürünler den birtanesini göndermemiş, dispute açtım paypal hesabımı istedi ürünün parasını göndericekmiş ama önce dispute kapatmamı istiyor bende önce parayı yatırmasını istiyorum. Sizce ne yapmalıyım, dispute kapatırsam ve sonrasında paray eksik gönderirse tekrardan disputeaçma hhakkım varmı, yani sen önce parayı yatir demem doğrumu .

4 Cevaplar
Best Answer
Tutku cevapladı 2 sene önce

Merhaba,
Benim bir ürünüm koruma süresi bitmek üzereyken halen gelmemişti. Kargo bilgisinde ülkemize yollandığı yazıyordu. 54 gün olduğu için bende uyuşmazlık açtım. Kargo 1 hafta sonra geldi. Uyuşmazlığı kapattığım gibi satıcıya para aktarımı gerçekleşti.
Dispute satıcı için olumsuz göründüğünden de çek diyebilir ama satıcı size ödemeyi yapmadan çek uyuşmazlığı diyor gerçekten güven vermiyor.

Tutku cevapladı 2 sene önce

Disputeyi kapatırsanız para direkt satıcıya geçer.

Anonymous cevapladı 2 sene önce

Dispute kapatırsam para direk satıcıya geçiyorsa ozaman ben bunla hiç muhatap olmayayım direk modify basıp konuyu aliexpress e mi taşıyayım sizce

AliExpress TürkiyeAliExpress Türkiye Staff cevapladı 2 sene önce

Aliexpresse taşımanızda fayda var. Paypal olayı da ahlaksız teklif gibi bir şey. Modify kısmından satıcının bu durumunu da yazabilirsiniz.

Cevabınız

Güvenlik Sorusu: 17 + 1 = ?