İçeriğe geç

önce dispute kapat ısrarı

Anonymous asked 2 sene ago

Satıcı ürünler den birtanesini göndermemiş, dispute açtım paypal hesabımı istedi ürünün parasını göndericekmiş ama önce dispute kapatmamı istiyor bende önce parayı yatırmasını istiyorum. Sizce ne yapmalıyım, dispute kapatırsam ve sonrasında paray eksik gönderirse tekrardan disputeaçma hhakkım varmı, yani sen önce parayı yatir demem doğrumu .

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

  • AliExpress satıcı dispute kapatmami istedi
4 Answers
Best Answer
Tutku answered 2 sene ago

Merhaba,
Benim bir ürünüm koruma süresi bitmek üzereyken halen gelmemişti. Kargo bilgisinde ülkemize yollandığı yazıyordu. 54 gün olduğu için bende uyuşmazlık açtım. Kargo 1 hafta sonra geldi. Uyuşmazlığı kapattığım gibi satıcıya para aktarımı gerçekleşti.
Dispute satıcı için olumsuz göründüğünden de çek diyebilir ama satıcı size ödemeyi yapmadan çek uyuşmazlığı diyor gerçekten güven vermiyor.

Tutku answered 2 sene ago

Disputeyi kapatırsanız para direkt satıcıya geçer.

Anonymous answered 2 sene ago

Dispute kapatırsam para direk satıcıya geçiyorsa ozaman ben bunla hiç muhatap olmayayım direk modify basıp konuyu aliexpress e mi taşıyayım sizce

AliExpress TürkiyeAliExpress Türkiye Staff answered 2 sene ago

Aliexpresse taşımanızda fayda var. Paypal olayı da ahlaksız teklif gibi bir şey. Modify kısmından satıcının bu durumunu da yazabilirsiniz.

Your Answer

12 + 9 =