İçeriğe geç

para iadesi yapıldı diyor ne bankada ne kartda para var

AliExpress Destek – Soru ve CevapCategory: Sorular ve Cevaplarpara iadesi yapıldı diyor ne bankada ne kartda para var
Alper asked 2 sene ago

sa lütfen bilen birisi yardımcı olsun 13 ağustosta iptal ettiğim ürünü refund olarak yani para ödendi olarak görüyorum online olarak iletişim kurduğumda bankanıza gidin paranızı yenileyecekler diyolar gidiyorum bankada ödeme yapmışsınız size bi para ödenmemiş diyor bu parayı nasıl alabilirim online chat ile aliexpress le konuştugumda relase your money falan diyor ama banka müdürü öyle bişey demiyo paramız yalanmı oldu bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.

3 Answers
Serkan answered 2 sene ago

Ziraatte yurt dışından gelen ödemelerde sıkıntı olduğunu biliyorum. Kartınızın ne olduğunu bilemem de ben şunu aktarayım.
Bazı arkadaşlar direkt hesaba vs yatacağını sanıyor. Kredi kartının dönem hareketlerinin dolar kısmında daha önce bulunan -5.00 dolar diyelim… İadeden sonra borç yok olarak gözüküyor +5.00 dolar ekleniyor.
Bununla ilgili olarak aliexpressten sonuç alamadığımıza göre haksız ödeme ile ilgili bankanın genel müdürlüğüne dilekçe yazarak işlemlerin iptal edilmesini sağlayanilirsiniz. Dilekçe yazıp fax çekebilirsiniz.
Bu durum malesef site yurt dışında olduğu için bir dezavantaj. Şuana kadar belki 10 kere sipariş iptal ettim, disputeden bir kere iade aldım. Ama hiçbirinde problem yaşamadım. Ancak bu siteye yazılan şikayetlerde ziraatbankın kartında problem olduğunu gördüm.

alper answered 1 sene ago

aga kredi kartı ile değil normal banka kartı ile aldım o nasıl olcak .s

AHMET answered 1 sene ago

Banka kartı sıkıntı… Şimdi banka kartı bir banka hesabına kayıtlı… Bu kart TL hesabınızdan parayı alıp dolara çevirip ödüyor… Dolar iade gelince afallıyor. Bankanızla bu konuyu görüşmeniz lazım. Bakınız yurt dışından dolar sevkiyatına bile swift kod şu kod bu kod şeklinde bilgi istiyor. Hesaplık bir sorun var yani. 
Yukarda arkadaşın yazdığı gibi çoğu arkadaş ziraat banka kartını kullanıyor. Öderken ödüyor ama yurt dışından gelen doları tlye çevirip sizin hesabınıza atmıyor. Bu hep yaşanam bir problem.

Your Answer

17 + 19 =