İçeriğe geç

Paramı geri vermiyor !

Fatih asked 2 sene ago

15 Temmuz günü bir kalem nargile siparişi verdim ve birkaç karttan ödeme denedim, 3.Karttan parayı çekti. Birkaç gün içinde güvenlik nedeni ile tüm kartların ekstrelerini ve kartların görüntülerini istedi.bende göndermedim ve 2 iş günü içerisinde siparişim iptal oldu. Müşteri temsilcisi paranın 30 gün içerisinde yatacağını söyledi. Ancak 45 gün geçti ve ödeme yok. Müşteri temsilcisiyle görüşmemde parayı hiç almadıklarını parayı bankanın elinde tuttuğunu ve onlarla görüşmemi söyledi. Bankayla defalarca görüştüm ve paranın AliExpress tarafından alındığını ve geri ödeme yapılmadığını söylediler. AliExpress para bankada diyor, banka Aliexpressde. Normal şartlar altında paranın 1 hafta içinde geri dönmesi gerektiğini söylüyor banka. Peki benim param nerede?

Sipariş no…: 76866231382992

4 Answers
Deniz answered 1 sene ago

fatih aynısı bana oldu benim devamlı kullandığım işbankası kartında bir problem oldu gecenlerde , bende farklı kartlarla denedim o arada kendime denizbanktan kart çıkardım alışverişin paraları çekildi ,sonra aynı seninki gibi farklı kartlar denediğim için sipriş iptal oldu appeal açıldı temyiz kimlik ve ilgili kartların resimlerini birde extrelerinin resimlerini gönderdim 2 günün sonunda temyiz işlemi incelendi ve bitti , ama 2 hafta oldu para gelmedi , defalarca yazdım parayı biz almadık geri bıraktık diyorlar , bankayı arıyorum para çekilmiş geri gelmemiş diyorlar defalarca aradığımda bankayı , en son incelenmesini istedim bekilyorum bakalım ne olacak 4 alışverişten 24 dolar param geri gelmiyor bir türlü , 92 alışverişim var ilk defa böyle oldu daha önce işbankası kartına en geç 5 günde geliyordu para denizbank tan mı kaynaklanıyor bu durum anlamadım mali den bakınca yanlız böyle görünüyor  Nov.08 2016Bekleme İade Nov.08 2016İade İşleme  Geri ödemegeri ödeme tamamlanmamış yani tarih v.s yok ilerleme de yok , o yüzden soğudum artık aliexpress ten ve eskisi gibi kargolarda gelmiyor son 2 aydır esiki gibi 

deniz answered 1 sene ago

ek olarak bu temyiz edilen alışverilerin parası 1 aydan fazla oldu gelmedi , banka durumu inceledi yine para yok , bu sorunlu alışverişten sonra kendim iptal ettiğim paralar geldi fakat bu paralarım geri gelmiyor , aliex para bankada diyor , banka ise bize para gelmedi diyor işin içinden çıkıyor , sadece ben bu işin çıkamadım lanet olsun denizbanka da aliexpresede , parasında değilim sadece kendimi keriz gibi hiddesiyorum artık ..! 

Hamitcan answered 1 sene ago

arkadaşlar bunun için ne yapmamız gerek 3 ay oldu 1029 liram yok ortalıkta aynı durum benımde basıma geldı
 
Öncelikle merhaba arkadaşlar, 08.10.2016 tarihinde AliExpress üzerinden 323.77$ değerinde bir ürün sipariş ettim fakat AliExpress farklı kart kullanmamdan kendi güvenlik politikasından dolayı ilk 24 saat içerisinde siparişimi kapattı ve ödemeyi reddetti. Bende paramın iade edilmesini bekledim. Fakat ilk 1 ay içerisinde değişen hiçbir şey yoktu param geri iade edilmedi. Bu ilk AliExpress’le iletişime geçtim ve Aliexpress bana sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını kendilerinin ödemeyi reddettiğini parayı Vakıfbank’ın tuttuğunu söylediler. Bunun üzerine vakıfbankla iletişime geçerek durumu izah ettim ki az çok tahmin edersiniz verdikleri cevapların hepsi mantıksızdı ve kesin hiçbirşey söylemediler. Bunun üstüne dilekçe verdim durumu açıkladım hatta mail attım (daha tarafıma dönüş olmadı) paramın iadesinin derhal yapılmasını istedim. Fakat hesabımda hiçbir iade söz konusu değil.Yaptığım alışverişin dekontu, Aliexpress le yaptığın konuşmalar, siparişimin kapandığına dair mailime gelen e postalar hepsi mevcut ve üyeliğimde giriş yaptığım kapatılan siparişimin finansal kısmında iadenin hala gerçekleştirilmediği açık. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Paramı kesinlikle geri alabilir miyim? Bu işlemler daha ne kadar sürer? bunların bilgisini almak istiyorum bana yardımcı olursanız ve aydınlatırsanız çok sevinirim hepiniz ve ülkemin adına mutlu günler diliyorum.

Irrua Specialist Hospital answered 3 ay ago

Benim adım Irrua Uzman Hastanesi Dr Wilson Jones, organ cerrahisi uzmanıyım ve satmak isteyen insandan organ alımı ile uğraşıyoruz, Böbrekinizi satmak ilginizi çekiyorsa, lütfen geri dönmekten çekinmeyin. Bizi daha ileriye taşıyabiliriz. Ve böbrekinizi satmaya hazırsanız, bu bizim E-postamız.
irruaspecialisthospital@gmail.com

Your Answer

0 + 7 =