İçeriğe geç

provizyondakiler

Anonymous asked 2 sene ago

Merhaba arkadaşlar. Ali expressden yaptığım alışverişler kredi kartımda provizyondakiler diye gözüküyor. Merak ettiğim siparişi iptal ettiğim zaman ücret buradan düşecek mi? Şuan orders awaiting shipment aşamasındaki siparişleri iptal etme durumundayım. Ücretin buradan düşüp düşmeyeceğinden emin olamadım. Aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

4 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Awaiting Shipment durumundaki sipariş yalnızca müşteri isteğiyle iptal edilmez. İsteğinizin satıcı tarafından da onaylanması lazım ki genelde satıcılar onay vermiyorlar. Sizin durumunuzda iptal verirseniz ancak satıcı onayından sonra iade süreci başlar ve AliExpress genellikle bu süreci 3-4 iş gününde tamamlar fakat süre uzadıkça bankanız inkâr etse dahi durum bankanızla alakalı. Farklı ödeme kaynakları kullandığım için bu denli emin konuşabiliyorum. Durumunuza dair tercih sizin. Şahsen satıcının iptal onayı vereceğine dair pek ümidim yok.

Anonymous answered 2 sene ago

kendisi iptal etmemi söyledi. ama banka sorun çıkartır mı bu durumda?

serkan answered 2 sene ago

Arkadaşın dediği gibi iptal olsa bile provizyondan yarın çıkacak dönem işlemlerinde gorunecek iade gercekleşince tabi bu 20 iş gününü buluyor ama genelde 4-5 günde iade geri yatıyor.

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Satıcı iptal önerisinde bulunduysa sorun yok demektir. İptal edin ve satıcıdan onay için acele etmesini söyleyin. Satıcı onayından hemen sonra iade işlemleri otomatik olarak başlar. AliExpress 3-4 iş günü içerisinde tamamlar. Yarın satıcı onay verse, cuma günü falan hızlı bir banka iadenizi hesabınıza yansıtır. Ben vakıfbankla 22 gün uğraşmıştım. Enpara 4 günü bulmuyor.

Your Answer

15 + 15 =