İçeriğe geç

Ready for shıpment ve sonrası?

Mustafa asked 2 sene ago

merhabalar hocam
ürünüm 9 martta ready for shıpment oldu ve hala bı hareketlılık yok
kaç gunde  yola cıkıyor kac gunde gelıyor vesaire. ortalama surelerı nelerdır bunların?
bırkac yerde 4-5 gunde harekete geçer yazıyordu sızın gorusunuz nedır

13 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Değişiklik gösterebiliyor. Aksasa bile hayra alamet diyebileceğiniz bir durum değil. NL Post falan zannediyorum. Kargo şirketinin kendisine mail atsanız bilemeyiz ki diye basit bir yanıt verecekler. Büyük ihtimal kota dolmasını bekliyorsunuz. Kargo şirketinde bu ara işler kesat 🙂 Fakat sabrın sonu selamet onda sıkıntı yok. Paketi kusursuz teslim alsanız bile 2 yıldız verin gecikmeden dolayı. Çinli size bir kolaylık sağlasın.

Mustafa answered 2 sene ago

bırde aynı satıcıdan benden 2 gun sonra satın alıp bugun teslım alan arkadaşlarım var , ben bu işten hıcbırsey anlamadım.

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago
  1. Kırmızıyla yazılmasının herhangi bir önemi yok.
    2. Your Refund Progress kısmı Dispute açılan sipariş için sabittir. Dispute bittikten sonra iade alırsanız Dispute in Progress yazısı Dispute Finished olarak değişir ve Your Refund Progress kısmında iade süreçlerine dair 3 tane tarih yazılır. İlki ikisi dispute bittikten sonra direkt üçüncü de iade sürecinin tamamlandığı tarihtir.
    3. AliExpress sisteminde herhangi bir bilgi girişi görünmediği için ilk dispute açtığınızda o seçenekle dispute açabilmişsiniz. Modify yaparken de halen kargo bilgisi yer almasaydı aynı seçenekle açabilirdiniz fakat sipariş sayfanızda kargo kodunuzun takibine dair tek bir bilgi bile yer alırsa No Tracking Information seçip dispute açamaz/yenileyemezsiniz çünkü hiçbir takip bilgisinden ziyade dediğim gibi bir tanesi bile yetiyor. 2 tane seçeneğiniz var birisi returned yani kargo şirketinin göndericiye geri pasladığı paket. Öyle durum söz konusu değil. Dispute ya kapatacaksınız ya da kargo süresi bitecek ama hala yolda görünüyor seçeneği ile modify yapacaksınız. Dispute kapatırsanız ve koruma süreniz hala varsa ikinci kez dispute açabilirsiniz fakat çinlilerin alipay ödeme sisteminde olduğu gibi her hali çakma olduğu için bir sıkıntı yaşayıp dispute açamama ihtimaline karşı dispute sürecini iptal etmeyin. Kargo kayıtlı fakat boş kutu/hasarlı ürün gibi sorunlarla teslimat sonrası yüzleşirseniz, iade süreci şansınız kalmayabilir. O yüzden size verilen 4 günlük sürenin son saatlerinde hatta mümkünse son dakikalarında Purchase Protection is running out, but package is still in transit seçeneği işaretlendikten sonra kargo takibi geciktiğinden dolayı dispute açtığınızı, kargonun güncellendiğini fakat çok yavaş olduğunu ve herhangi bir probleme karşı dispute’un sizin güvenceniz olduğunu anlatarak dispute açıklaması yazın ve Modify yapın. Şimdilik başka bir şeye gerek yok. Mümkün oldukça size verilen zamanları son anına kadar kullanın, işinize yarar. Başka bir sorun olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Ne yazık ki biraz şanssızlığınız olmuş ama herhangi bir sorun yok. Arkadaşlarınızdan sipariş ve kargoya dair ekran görüntüleri isteyin. Paketinizi teslim aldıktan sonra 1-2 yıldız verin ve ekran görüntülerini sipariş sayfasından çinliye paslayın. 25 dolarsa 10-15 geri alırsınız. O zaman da şans size güler.

Your Answer

18 + 6 =