İçeriğe geç

satıcının disputeye cevabı

Anonymous asked 2 sene ago

merhabalar,elime süresinde ulaşmayan ve ptt sitesinde görünmeyen siparişim için dispute açtım.satıcı  aşağıda belirteceğim mesajı yollamış,sanırım oyalama ve disputeyi kapatmam için açıkçası beni kandırmaya çalışıyor,escalate dispute yapmak istiyorum fakat yerini bulamadım.satıcı disputeyi kabul eder yada etmezsemi escalate seçeneği görünür oluyor?acil yardımcı olursanız sevinirim,satıcının mesajı şu şekilde,ne yapmalıyım şimdi?
Hello, dear friend.
I am sorry you opened the dispute here.
don’t worry, your package goes well, it has arrived at your country, and it is still on the way, please wait patiently another several days.
the fastest shipping time is 15 days, the slowest is 30 days you will get it.
sometimes the logistics out of our control,  normally it takes about 30-60 days to your country, sometimes it is faster, but sometimes it may stuck on the way.
As for the delivery time, I will extend it for you, so that to make sure that your money is always safe before the time end.
if you finally don’t received it, i will give full refund to you. So do you mind close the dispute firstly ,it is ok?
And if you really just want get refund and may you choose these reason then we can confirm and do refund soon ?
1. I order the product by mistake
2. I just didn’t like the product .
3. I found a better price somewhere else.
4. The product doesn’s fit
5. I changed my mind.
6. I no long need that product.
Looking forwards to your earlier reply.
Regards

9 Answers
AliExpress TürkiyeAliExpress Türkiye Staff answered 2 sene ago

Merhabalar,
Koruma sürenizin bitimine ne kadar kalmıştı? 

Anonymous answered 2 sene ago

iki gün kala açtım,şimdi bitimine birkaç saat var.satııcının disputeyi cevaplama süresi de iki gün kaldı.mesaj attı ama süreçte değişim olmadı onaylamadı sanırım su anda.ikna etmeye çalışıyor galiba değilmi.ama kapatırsam hakkım yanar sanırım,ne yapmam lazım şimdi?

Anonymous answered 2 sene ago

Mutlaka siparişi teslim alacağınızı falan söylüyor ama hikaye. Kara tren gecikince gelme olasılığı çok çok düşük.
” I waited 2 months for my package and you know it is really enough time. Actually too much. Please understanding about dispute and agreement. If you agree dispute now, I can leave 5stars feedback for you and if my package comes after refund completed, I can make re-payment for you. Please hurry up for the agreement to dispute. ” yazabilirsiniz.
Paket için 2 ay bekledim ve biliyorsun ki bu yeterli bir zaman. Aslında çok fazla. Lütfen anlaşmazlığı onaylamak konusunda anlayış göster. Eğer anlayış gösterirsen senin için 5 yıldız geri bildirim bırakabilirim ve eğer para iadesi tamamlandıktan sonra paketi teslim alırsam, aynı tutarda yeni bir ödeme yapabilirim. Lütfen anlaşmazlığı onaylamak için acele et.

Anonymous answered 2 sene ago

çok teşekkür ederim yardımınız için,saygılar:)

Anonymous answered 2 sene ago

Rica ederim. 🙂

Your Answer

13 + 6 =