İçeriğe geç

Şikayet için hangisini seçeceğim?

AliExpress Destek – Soru ve CevapCategory: Sorular ve CevaplarŞikayet için hangisini seçeceğim?
Aytuğ asked 2 sene ago

İyi günler. Ürün kayıtlı kargoya verileli 12 gün oldu ama kod çalışmıyor bende dispute açtım. Satıcı reddetti ve 3 hafta beklememi söyledi. Şikayetle tehdit ettim ve http://report.aliexpress.com/health/reportIndex.htm sayfasında hangi kısma şikayet edeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler!

7 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Reddettiyse dispute üzerinden Escalate yapın.

aytuğ answered 2 sene ago

Bildiğim kadarıyla Escalate yapınca konu AliExpress Ekibine taşınıyor. Bu durumda tam para iadesi gerçekleşiyor mu peki?

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

12 gün olmuş kargo kodu çalışmıyor. Yeniden gönderim bile isteyecekseniz AliExpress gözetimi altında gönderir, ayak direyemez, bekletemez. Ben istemiyorum artık 12 gün geçmiş bu ne biçim iş? deseniz, kim hayır diyebilir?

aytuğ answered 2 sene ago

Eyvallah, Escalate yaptım. 

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Müşteri hizmetleriyle konuşun. Sipariş ve Escalate numaranızı iletin. “Please can you mark as Very Urgent?” diye sorun yani lütfen acele diye işaretler misin diyin. Maksimum 2 iş günü içinde yanıt alırsınız AliExpress’ten. Yeniden gönderim isteyip kısa süre teklif edin. 20 gün beklerim yeter gibisinden. Çünkü 20 gün sonunda paketi teslim almazsanız, ee almamışsın parayı ver diyemez kimse. Biraz daha beklemeniz için ricacı olabilirler. Siz süreyi mümkün olduğunca kısa tutun. Satıcı göndermek istemezse sattığı ürünü nasıl göndermez diyip şikayeti basarsınız direkt Escalate üzerinden.

Your Answer

11 + 12 =