İçeriğe geç

SİM KART TAKILAN ELEKTRONİK SAAT YANİ SMARTWATCH GÜMRÜĞE TAKILRIMI _?

AliExpress Destek – Soru ve CevapCategory: Sorular ve CevaplarSİM KART TAKILAN ELEKTRONİK SAAT YANİ SMARTWATCH GÜMRÜĞE TAKILRIMI _?
sercan sordu 2 sene önce

SİM KART TAKILAN ELEKTRONİK SAAT YANİ SMARTWATCH GÜMRÜĞE TAKILRIMI _?

Gelen Ziyaretçi Aramaları:

  • sim kartlı akıllı saat
  • sim kartlı saat
  • akilli saat sim kart takma yeri yok
  • akilli saat sim kart yeri yok
  • ali express sim kart akıllı saat gümrük
  • dz09 sd kart takiliyor mu
  • sim kartlı saat gümrükten geçer mi
8 Cevaplar
aliexpress.helper@gmail.com cevapladı 2 sene önce

SIM kart yuvası olan cihazların bireysel ithalatı yasaktır. Gümrüğe “fark edilirse” takılır. Satıcılar SIM kart yuvası olmayan akıllı saatleri direkt olarak, SIM kart yuvası olan akıllı saatleri üzerine farklı ürün adı ve fiyatı yazarak gönderiyorlar. Bütün paketler xray’den geçiyor. Denetim yapan memurun dikkatine/tasarrufuna kalmış bir şey.

Serkan cevapladı 2 sene önce

Tasarrufa kalmış bir şey de akıllı saat alıp burada el konuldu diyen üyeye de rastlamadım. Ama telefonlar/tabletler %97 gibi büyük oranda yakalanıyor. 

aliexpress.helper@gmail.com cevapladı 2 sene önce

Vallahi hocam sim kart yuvası olmadığı halde umursanmayıp geri gönderileni dahi gördüm. Şans desek yanlış olmaz çünkü SIM yuvası taşıyor. Geçmesi daha yüksek ihtimal ama gümrükte kalırsa şaşırmamak gerek.

Serkan cevapladı 2 sene önce

Doğrudur hocam; ancak satıcı ve kargo durumuna göre genel güvenlik tedbirlerine hakim bir müşteri riske girebilir fiyat uygunsa. Şahsen bazı saatler gerçekten cezbediyor. Ancak şuan saatim var ve gereksiz gördüğüm için almıyorum. Yani ben şuanki tecrübemle o saati alırım. Koruma süresi-kargo ve satıcı puanları önemli. Anlatmak istediğim gümrükten geçip gelme ihtimali ya da geriye dönme ihtimali var ama ben paramı bırakmayacağımı biliyorsam problem yok.

aliexpress.helper@gmail.com cevapladı 2 sene önce

Haklısın. Seviyorsa bi’ gidip konuşsun bence. 🙂

Cevabınız

Güvenlik Sorusu: 20 + 16 = ?