İçeriğe geç

Siparişim suan bu durumda acaba ne anlama geliyor dün 23.02.2016 da sipariş ettim

AliExpress Destek – Soru ve CevapCategory: Sorular ve CevaplarSiparişim suan bu durumda acaba ne anlama geliyor dün 23.02.2016 da sipariş ettim
mehmet12 asked 2 sene ago

Siparişim suan bu durumda acaba ne anlama geliyor dün 23.02.2016 da sipariş ettim
 
D2EG8l Siparişim suan bu durumda acaba ne anlama geliyor dün 23.02.2016 da sipariş ettim
 
 

12 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Paketiniz kargoya verilmiş ve siz “Alınan Malları Onayla” yani “Confirm Goods Received” tuşuna basarak siparişinizin eksiksiz teslim alındığına dair onay vermişsiniz. Kargo kodunuz kayıtlı mı? Kayıtsız ise paketiniz çalınabilir, kaybolabilir, gelmeyebilir veya geç gelebilir.

Anonymous answered 2 sene ago

Paketi siparis verdikten sonra hemen dedim bunu peki nasıl düzeltebilirim sipariş elime gelmeyecek mi

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

72 cent tutarındaki bir alışverişin kargo yöntemi kayıtsızdır. Kayıtlı olması imkansız. Kargo kodunuzu paylaşırsanız teyit edebilirim ama sonucun değişeceğini sanmıyorum. Sipariş onayından sonra 15 gün içerisinde itiraz hakkınız var. Fund Processing yani Fon işleniyor yazısının solundaki Open Dispute yani Anlaşmazlık Aç tuşuna 14 gün sonra basın ve anlaşmazlık açın. Yanlışlıkla onay verdiğinizi ve 60 günlük süre boyunca anlaşmazlık açık kalması gerektiğini, paket gelirse kapatacağınızı söyleyin. Satıcı onaylamazsa AliExpress’e iletin. AliExpress mutlaka anlayış gösterecektir.

Anonymous answered 2 sene ago

bunu yazacak kadar ingilizcem yok yardımcı olur musunuz peki , 73166358058935 buda kodum

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Site yetkilisi değilim. Ben de sizin gibi bir müşteri olduğum için sipariş koduyla bir erişim sağlayamam. Türkçe çevirisini de yazıyorum ne yazdığınızdan emin olmanız için. 14 gün sonra anlaşmazlık açıp bunları yazın ki 14 gün zaman kazanın teslimat süresi adına. Süreç böyle böyle işler. Siz yazarsınız sonra satıcıya cevap vermesi için 5 gün süre tanınır. Satıcı cevap yazar size süre tanınır. Böyle böyle zamanı eritin paket gelene kadar. Elinizden geldiğinde yanıt hakkı size geçtiğinde geç cevap verin. Paket gelirse kapatırsınız, gelmezse süreç devam eder ve sonunda mutlaka paranızı alırsınız.

I’m a newbie on this platform. I confirmed my order before the package received but actually I didn’t received my package still. 14 days passed after your shipped out my package. Please understanding about dispute. If I receive my package, I will close dispute. If I don’t receive within 60 days, you can agree. I hope you can understanding or I will escalate issue.

Bu platformda yeniyim. Siparişimi paketi teslim almadan onayladım ama aslında paketi hala teslim almadım. Paketim kargoya verildikten sonra 14 gün geçti. Lütfen anlaşmazlık hakkında anlayış göster. Eğer paketi teslim alırsam, anlaşmazlığı ben kapatacağım. Eğer paketi 60 gün içerisinde teslim almazsam, anlaşmazlığı onaylayabilirsin. Umarım anlayış gösterirsin ya da konuyu AliExpress’e taşıyacağım.

Your Answer

11 + 4 =