İçeriğe geç

Toplu Alım Gumruk Sorunu

Ahmet O asked 2 sene ago

Öncelikle siteniz gerçekten mükemmel :). Soruma geçeyim.
Öğrenciyim yakin zamanda kalem nargile siparis etmek istiyorum. 1 sipariste 20 adet geliyor. Bir kerede 66 dolara 2 kutu(40adet) alsam gümrükte sorun olur mu? 
2. Sorum ise ayni hafta bir 40 daha siparis edebilir miyim?

10 Answers
aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Ürüne dair link paylaşman mümkün mü?

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Şahsi kanaatim ikişer paket değil de tek tek alırsan daha iyi. Her hafta bir set aldığını düşünürsek, her hafta uçak kalkar mı bilinmez. Aynı isim-adrese gönderilecekse tek set ve minimum 2-3 hafta beklemeni tavsiye ederim. Fakat hızlı olsun diyorsan 4 farklı isim-adrese aynı anda sipariş vermenden bir sorun olmaz. Bu şekilde vergilendirmeye dair sıfır risk olur.

Ahmet O. answered 2 sene ago

Peki ailemi verme şansım var mı? Mesela evime ahmet olarak babamin is yerine hasan olarak annemin is yerine fatos olarak yollasam soy isimler ayni dikkat ederler mi? Ve bu ürün turkiyeye girerken sorun olur mu (tütün ürününe benzer olduğu icin soruyorum)

aliexpress.helper@gmail.com answered 2 sene ago

Girişte sorun olacağını zannetmiyorum. Yasaklı ürün olmadığı için geri dönme şansı yok. Ülkeye paket girişinde soyisimden ziyade isim-adres eşleşmesi baz alınır. Yani aynı soyismi taşıyan bir sürü insan olabilir. Dediğiniz gibi farklı adreslere olmasında bir sakınca yok fakat gümrük memuru aynı anda aynı şehirde 3 soyisim diye kıllık eder mi biraz şüphem var. Yani sorun çıkmaması lazım çünkü birey bazlıdır gelen gönderi. Soyismi tutan 5 kişiden 4’ü vergilendirilemez sonuçta. Ama burası Türkiye. Seçim sizin.

Your Answer

18 + 0 =